Faro Portugal Algarve

Faro Portugal detsembris 2023

Milline on Faro Portugal linn Algarves? Detsembris käib päike käib küll juba madalamalt, kuid sooja on päeval ikka 17C° ja öösel 11-12C°. Taevas on enamasti selge ja päikesevalgust kella 7:43-17:30. Pärast päikeseloojangut kohe pimedaks ei lähe, pime on umbes 18:30-st. Mina tulin siia 7.detsembril, seega olen siin üle 20 päeva olnud. Selle ajaga hakkab tavaliselt asukoha hingusest ja iseloomust aru saama, kui sa just turisti elu ei ela ja mina seda ei ela.

Milline on Faro ja üldse Portugal?

Portugal üldse on natuke hipilik ja boheemlaslik, täiesti teistsugune teistest Euroopa riikidest. Inglise keeles öeldakse selle kohta relax ja calm. Aeg voolab vaiksemalt võrreldes näiteks Hispaaniaga. Hispaania näiteks on liiga kiirete energiatega ja liiga kirglik. Siin faros mängitakse kitarri, lauldakse, tehakse käsitööd, kes kus tantsib jne. Aeg lihtsalt kulgeb.

Näete fotodel neid kividega ja mustritega tänavaid. Tänavad on igal pool selliste pisikestest kobelistest kividest tehtud, see on nii tegelikult vist enamuses Portugali linnades. Kohvriga on kohtuav kõndid ning kohati on tänavad ikka väga künklikud ja kogu aeg peab maha ja jala ette vaatama, maha ei kukkusk. Siin ei ole nii nagu Hispaanias, tänavad on nagu sile parkett. Samas on siin vaikne tnnetus – feeling ja vibe on teised. Päikeseloojangud on alati ilusad ning fotosid on super hea teha. Alati mõni lind, lennuk või paat ka juhtub foto peale. Tulevad super fotod. Nagu näete taevas ja vesi on sama värvi.

Üldiselt meenutab mulle Faro Saaremaal Kuressaare linna, majad on madalad, elu on rahulik. Linn ise ongi suhteliselt väike, elanikke koos maakonnas elavate inimestega on ligi 60 000.

Eks siia tulebki inimesi igast maailmanurgast, päris palju on Saksamaalt, Kanadast, USA-st ja Inglismaalt UK-st, sest neist kohtadest tulevad siia otselnnud ning talvel on lennud päris soodsad. Noored tulevad mõneks päevaks või ka nädalaks. Paljud tulevadki Euroopast siia lihtsalt talvituma. Elavad ja reisivad ja töötavad onlines nii samuti nagu minagi.

Faro Arco da Vila, mis on allpool fotodel on toonekurgede lemmik

Paabulinnud on pargis nimega Jardim da Alameda João de Deus. Neid on seal päris palju ja see konkreetne paabulind hakkas mind jälitama ning hüppas ise pingile. Eks ta ootas, et ma istun sinna ja see plaan mul tegelikult ka oli, kuid kuna tema ennast sinna sisse sättis ma ei julgenud istuda. Hiljem nägin, et nad tulevadki inimestelt toitu nuruma.

Jardim da Alameda João de Deus

Mulle meeldib suhelda teiste omasuguste maailmaränduritega ja kohtan siin päris palju hingesugulasi. Üksi ei tunne ennast siin mitte kunagi. Eestis on inimesed üksikud ja väga eraklikud ja eraldatud, see on tegelikult väga kurb. Siin ei ole vahet, kas oled 20 või oled 70, kõik on ühesugused ja ka 70-sed reisivad omapäi.

Randa tuleb minna praamiga, see võtab aega umbes 30 minutit, kuid see on lõbus. Soovitan kindlasti minna. Edasi-tagasi pilte maksab paregu 3,75eur. Ühe otsa pilet maksab 2,75. Soovitav on minna nii, et näeb ka päikeseloojangut ja siis saab tagasi tulla bussiga. Päikeseloojangud on ilusad nagu ikka lõnunamaades ning päikeseloojangu vahtimine on peamine tegevus õhtuti. Sunset baare leidub igal pool.

Allpool fotod Praia de Faro ehk siis rand ja praam millega minna saab

Rand on kitsas saar ja saartel ning ümbruskonnas randades chillimine on siin põhitegevus. Rand on Atlandi ookeani ääres, seega vesi ei ole mitte kunagi liiga soe. Suvel on maksimum 22-23C°, samas talv on siin mahedam kui Hispaanias.

Eks ma kirjutan järgmistes postitustes veel Algarve kohta. Seega olge jälgimas.

Loe Portugali ja Porto kohta veel siit.

Loe Lissaboni kohta siit.

Ilusat aastavahetust kõigile ning kui soovite hakata samuti maailmas reisima, siis kirjutage mulle. Ma õpetan kuidas seda teha.

Minu reisiraamatu leiad siit.

Ameerika Andaluusia Atacama kõrb Bali eestlased maailmas Euroopa EV 100 Florida Guildford Gulidford Hispaania Indoneesia Itaalia kuhu minna Londonis London Londoni reisikiri London Professional Beauty Miami Mida teha Guildfordis mida teha Londonis Mida teha Tšiilis? Napoli New York Nipernaadi Phuket Portugal Professional Beauty London reisiblogi Reisiinfo Reisijuht Reisikiri Reisimine Reisimine Guildfordi reisimine Hispaanias Reisimine Inglismaal reisimine Londonis reisimine Londonisse reisimne UK-s Reis Tšiili San Pedro de Atacama Santiago Tai Tšiili reisikiri USA Valencia

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga