Eestlased maailmas – reisiblogi reisidest ja elust maailmas

Eestlased maailmas on reisiblogi ja reisifoorum. See on blogi reisidest ja elust olust võõrastel maadel. Reisimine on see, mida kindlasti tahab enamus inimesi teha, samas pole see kõigil võimalik. Samuti on palju riike ja kohti mida tahaks näha ja külastada, kuid igale poole ju ei jõua. Mulle meeldib nii reisimine, kui kirjutamine, nii tuligi mul ühel heal päeval mõte teha reisiblogi eestlased maailmas. See idee tekkis pärast reisi USA-sse ja Kanadasse ning see reisikiri on siin blogis olemas.


Miks reisiblogi eestlased maailmas?

Blogi on reisimisest maailmas erinevates kohtades ja seiklustest. Eks ikka sellepärast, et ma olen eestlane. Reisiblogi on selleks, et jagada oma muljeid ja kogemusi teistega. Eesmärk ei ole siin reisiblogis kajastada väga detailselt ajaloosist infot, vaid pigem kirjutada elus-olust teistes maades. Mulle meeldib kohtuda ja tutvuda kohalike inimestega. Ma ei ole kunagi olnud nö “paketireisija”. Enamasti olen oma reisid ise planeerinud ja kokku pannud. Seetõttu kirjutan siin blogis ka natuke sellest, kuidas reise planeerida ning mida kusagil reisides silmas pidada. Ma olen ennast kogu aeg maailmakodanikuks pidanud ja mõelda tuleb suurelt, seetõttu ongi mu reisiblogi eestlased maailmas.

Reisimine maailmas ei olegi nii keeruline.

Meie USA ja Kanada reisi planeeris ja pani kokku täielikult minu poeg, siis kui ta oli 16. aastane. Selle reisi ajal me tegime 7 lendu. Veel oli üks öine 8 h bussisõit New Yorkist Buffalosse, üks 5h rongisõit Miamist Orlandosse. Lisaks rentisime kolmel korral autot. Mitmeid kordi sõitsime Uber’ga ja iga päev kasutasime linnas liiklemiseks ka ühistransporti, peamiselt metrood. Külastasime kõiki turismiobjekte New York’is ja nägime päris palju Torontos. Käisime Niagara kosel (Niagara Falls), sõitsime Miamist 200 km Key West’i ja tagasi ühe päevaga. Seda kõike kahe nädala jooksul. Alati sõltub reisi planeerimine eesmärgist. Kui kaugele minna, kuhu lend on kallim, siis tahad ikka võimalikult rohkem ühe korraga näha. Seetõttu on oluline kõik logistika kodus paika panna.

Kui reisida piirkonda nö turismihooajal, siis on soovitav osta netist ette ära kõik piletid. Siis ei raiska aega kohapeal kallist aega pileti järjekorras seismiseks. Loe USA ja Kanada reisi kohta siit.

Reisiblogi eestlased maailmas, USA reis, vabadusesammas, reisimine, reiskiri USA, reisimine USA-sse, reisijuht, reisid maailmas.
Reisiblogi eestlased maailmas. USA reis ja vabadusesammas. Reisimine USA-sse. Reisijuht: reisid maailmas.

Muidugi oli ta ka varem reise planeerinud. Aasta varem käisime Londoni kaudu Šotimaal kohas nimega Oban, mis on üsna Põhja Šotimaal. Sellisest kohast nagu Oban ei teadnud mina varem suurt midagi, aga selgus, et see on vägagi turistide sihtkoht. Kui mul ühel päeval aega üle jääb, siis ehk kirjutan ka sellest reisist tagantjärgi väiksese ülevaate. Oban’isse me läksime samal põhjusel miks ka New York’i. Nimelt on mul pojal seal sõbrad kellega ta tutvus ühes internetifoorumis kus on arvutihuvilised üle maailma koos.

Mina olen siis olnud selline ema, kes arvestas oma poja reisisoove. Selle asemel, et selle raha eest käia 10x Türgi kuurortis, reisisime hoopis USA-ss ja Kanadasse. Nüüd on mu poeg aga saanud 18 ja alustab reisimist omapäi. Samuti on ka temal oma reisiblogi. Tema kajastab oma reisikirjades erinevaid ühistranspordiga liikumise võimalusi koos hinnainfo ja ajaloolise ülevaatega. Tema blogi saate lugeda siit.

Kas sa soovi aktiivselt võtta osa blogist Eestlased maailmas?

Kui sul on põnevaid kohti mida oled külastanud ja seiklusi mida sa soovid teistega jagad, siis võta ühendust ja sa võid saada blogis eestlased maailmas kaasautoriks. Kontaktid leiad siit.

Infot vahendada ja küsida ning vastata saab ka meie reisifoorumis siin.