Krabi, Tai, reisiblogi, jõulud, reis, eestlased maailmas, reisimine

Krabi, Tai reisikiri – jõulud ja aastavahetus palmi all Tais

Krabi, Tai on koht kus ma praegu olen ja uue aasta vastu võtsin. Eks kõik asjad tuleb ise järgi proovida, siis on teada kuidas asi tegelikult on. Mõnele meeldib soojas, teine jälle ütleb, et ilma lumeta ikka seda õiget jõulude ja aastavahetuse tunnet ei teki. Et teada saada on vaja järgi proovida.

Tai on jõulude ja aastavahetuse ajal populaarne koht.

Nüüd siis kirjutan, mis tunne minul siin oli ja kuidas üldse see Krabi tundub. Mis on hinnad, mida teha j akuhu minna. Pean silmas puhkaja seisukohast. Natukene siis taustainfoks ka, et tänase päeva seisuga ma olen mööda maailma kohvritega ringi kolistanud juba natukene üle kümne kuu. 4.märtsil läksin Eestist teele. Ühe koha peal ma pole kogu aeg olnud, kuid Tai kuningriigis olen nüüd juba kolmandat korda. Mitte, et see nii väga mu lemmikkoht maailmas oleks, aga lihtsalt on nii juhtunud.

Niisiis olin Balil, kui tekkis soov jõuludeks Eestisse minna, vähemalt mõneks ajaks, näiteks jõuludeks. Kuid vaadates neid külmakraade mis siis Eestis olid hakkas ikka päris kõhe. Ma olen ju 7 kuud olnud kogu aeg 30C soojas nii öösel kui päeval. Ja siis selgus, et sõber tuleb ka jõuludeks Taisse ning just Krabi oli see koht kuhu nad pidid minema. Seega saigi siis plaanidesse tehtud väike parandus ja lendasin Kuala Lumpurist Krabisse.

Kuidas Krabile minna?

Krabis on rahvusvaheline lennujaam. Lennujaamast randa saab kas taksoga, mis maksab umbes 13-15 eur või siis mikrobussiga mis maksab 5-6 eur. Phuketilt on kõige parem tulla paadiga, aga käivad ka mikrobussid.

Krabi rannad.

Krabi tahtsin ma tegelikult üle vaadata juba sügisel oktoobris kui olin Phuketil, siis oli plaan minna paadiga sinna. Kuid jah, sügisel oktoobri keskel olid tormised ilmad ja ei riskinud seda merereisi oma kohvritega ette võtta. Kohalikud ka ei soovitanud. Seega siis jäi Krabi külastamata, kuid nüüd avanes selleks võimalus.

Krabi küla on iseenesest Ao Nang rannast (kus mina praegu olen) ca 16 km kaugusel ja lennujaam on umbes 30 km kaugusel. Sõltub täpsemalt kus te asute.

Nagu ikka Tais on kombeks, on ka siin iga paari kilomeetri järel uus rand, uue nimega. Tuntuim ja populaarseim on Railay Beach. Sinna on ca 4 km ja saab sinna paadiga. Rolleriga ka muidugi. Ao Nang ja Railay ranna vahel on veel Tonasi Beach. Seal on ilusad kaljumäed ja kes soovib saab

Ao Nang rand.

See piirkond ja rand on üsna erinev Phuketi randadest. Siin on kitsas rannariba ja avalikke rannatoole ei olegi. Inimesed küll on rannas ka, kuid siis liival oma tekiga. Kusjuures see Ao Nang rand on enamasti nagu mingi paadisadam ja transpordisõlm, kust pidevalt paadid sõidavad, kas teise randa või siis saartele. Rand ja vesi ei ole üldse mitte nii puhad nagu need on Phuketil. Ütlen ausalt, et rannas jookseb kolmes kohas merre solk, mis küll vist on puhastatud, kuid mina tunnen, et haiseb. Kuid inimesed suplevad rõõmasti seal ja paadid ka sõidavad vaata, et ujujatest üle. Mina käin ujumas kaugemal teisel pool.

Krabi rannad – mõned fotod.

See rand, kus ma ujumas käin, on Hat Noppharat Thara rand ja see on kõige esimesel fotol. Seal lähedal on veel rahvuspark, see on nagu väike neem ja sealt lähedalt lähevad ka paadid Phi Phi saarele.

Paatidega rand on Ao Nang.

Mida Krabil teha?

Eelnevalt juba kirjutasin, et Krabi Phuketist üsna palju erinev. Ao Nang rand ja ka teised ümbruse rannad ja rannapiirkonna tegevus on üsna väikesed. Turistid on siin enamasti Malaisiast, Indiast, aga ka palju rohkem Euroopast ning ja Austraaliast ja USA-st. Siin on ka palju noori “seljakotituriste”, kes tulevad on paar ööd ja liiguvad siit siis edasi saartele ja ka ilmselt mandrile.

Kohvikud, restoranid ja ka poed on natuke teistsugused. On söögikohti ja liskas elava muusikaga kohti. Põhitegevus on mere ääres, kus piki kallast on restoranid. Siin ei ole ma näinud selliseid kliente ootavate tüdrukutega baare nagu Phuketil on igas külas vähemalt mitu. Siin on palju India restorane, samuti Itaalia restorane. Pea igas söögikohas saab kõigi kolme riigi toite: Tai, India, Itaalia.

Peale paaditrippide saab siin minna Tai poksi vaatama.

Siin on staadion ja kaks korda nädalas on poksimatsid. Staadion on rannapiirkonnast natuke kaugemal külas.

Siin on ka ahvid ja väike turnimise rada džunglis Monkey Trail.

See on nende suurte kaljude juures.

Jõulud ja aastavahetus palmi all.

Ma ütleks, et mulle meeldis. Oli väga rahulik ja stressivaba. Ei mingit tormlemist kingitustega ega pidustustega. Muidugi on soe ilm, päike ja meri need, mis vähendavad stressi. Ilmselt mõjutab ka see, et ümberringi on puhkajad, kes on rõõmsad ja naudivad oma puhkust ja aega.

Ma ei ütleks, et ma oleks siin lumest puudust tundnud.

On seda lund oma elus küllalt nähtud ja kindlasti näen veel.

Söögikohti on piisavalt, söök otsa ei saa. Enamus kohtadesse oleks saanud samal õhtul laua. Mõned kohad olid kella 18 ajal täis broneeritud, kuid muretsema selle pärast ei pidanud, et ei ole kohta kuhu minna. Tegelikult tundus mulle, et enamus inimesi läksid saartele. Ma ise uurisin samuti Phi Phi’l kohti, aga aastavahetusel ei olnudki seal enam vabu hotellikohti.

Mida inimesed aastavahetusel Krabil tegid?

Laias laastus oli tänava ja kohvikute, ranna elu samasugune nagu iga teinegi päev. Käidi plätude ja ujukatega, söödi, käidi massaažis. Poed ja kõik kohad olid rannapiirkonnas öösel lahti. Kui on turiste, siis tuleb ju raha teenida ja see on täiesti õige.

Tundus, et keskealised turistidest paarid olid hotellide suuremates restoranides, kus oli rootsi laud ja show’d. Neis kohtades maksis pilet söögiga ja show’ga 35-70 eur ringis. Jooke hinnad ei sisaldanud, kuid süüa oleks võinud ennast lõhki. Mina neid koht ei eelistanud, kuna ma ei soovi nii tohutult süüa eg apaigal istuda. Liikusin nö vabakava järgi ringi erinevates kohtades.

Kusjuures võin öelda, et kohalikud söövad siin päris palju ja aastavahetuse ajal tulid ka kohalikud tänavatele sööma. Panid oma matid maha, söögid-joogid peale ja kogu sõpruskond, perekond või kollektiiv siis einestas. Kaupluste ette olid ka kaetud lauad oma töötajatele, sest kõik poed ja massaažisalongid olid ka avatud. Elu käis nagu ikka, ainult söödi rohkem.

Aastavahetuseks kogunesid enamus kohalikke inimesi, aga ka turiste randa. Rannas olid peamiselt nooremad. Lemmik tegevus oli hiina laternate lendu laskmine. See äri läks hästi. Rakette lasti aastavahtuse saabudes ja ainult mõned üksikud lasti enne. See mulle meeldis.

Krabi, Tai, reisiblogi, jõulud, reis, eestlased maailmas
Aastavahetus Ao Nang Krabi Tai.

Mida ma veel võin kiituseks öelda, et rannas ma ei näinud mitte ühtegi liigjoobes inimest. Inimestel oli näiteks 1-2 õlut. Kõige rohkem jõid muidugi turistid, aga ka nemad ei olnud aastavahetuse saabumise ajal väga purjus. See mulle väga meeldis ja see tegi ka kogu olemise rõõmsamaks ja rahulikumaks.

Neile, kes plaanivad minna jõuludeks ja aastavahetuseks sooja kohta minna:

Nautige hetke ja elage hetkes.
Kui te lähete aastavahetusel palmi alla, siis on selge, et seal ei ole lund.
Seega pole vaja mõelda sellele mida sul seal ei ole, kui sa korra sinna läksid, siis tunne rõõmu neist asjadest mis sul on, mitte ära põe nende pärast mida sul hetkel ei ole.

Ao Nang Krabi majutus.

Võrreldes juuni-oktoobriga on hinnad praegu kallimad, kuid mitte üle mõistuse. Koroona eelne turism ei ole siin ka veel taastunud ning paljud kohad on sellest ajast saadik ikkagi kinni ja lausa maha jäetud. Praegu uuel aastal saab täiesti normaalses hotellis öö ka 27 -30 euroga. Kuid jah, siis tuleb natuke passida. Keskmiselt võiks arvestada, et ikkagi 45-50 eur öö on võimalik päris normaalses hotellis olla. Kallimas hotellis on öö ka 300 eur. Mina olen endale siin rentinud kuuks ajaks ühe apartmendi, apartmente on siin päris mitmeid. Seega valikut on seinast seina. Kes tahab reisida, aga ei saa selleks palju raha kulutada siis võimalusi ikkagi on.

Kui tahad natukene keskuse kärast eemal hotelli, kuid ikkagi piisavalt rannale ja tegevusele lähedal, siis võin soovitada seda hotelli Hula Hula Resort Ao Nang

Söök ja jook ja hinnad.

Söökide hinnad on võrreldes august-sept pea 2 korda kallimad. Kohalik tundud Pad Thai hind alates 3 eur turul ja keskmiselt 5-6 eur. Curry maksab umbes 7-10 eur. Kuid siiski saab pitsa ja suure õlle keskmiselt 7-9 euroga kokku. Jõulude ajal oli sooduspakkumis rohkem, näiteks koktelid maksid paljudes kohtades 3 -4 eur. Vein on üldiselt siin kallis, klaas alates 4-5 eur, kuid see on väike klaas ja suht vilets vein siis. Kes tahab saksa stiilis lihatükki, siis sellised praed maksavad 12-17 eur kandis keskmiselt. Samuti suured krabid või terve suur kala ca 12-17 eur. Muidugi on siin ka tänavatoitu ja Night Market, mille hinnaklass on soodsaim.

Mõned fotod Krabi tänavaelust.

Rättidega tüdrukud tellisid Grab rollerid (st nagu rolleri takso). Kõige alumistel fotodel tänavatoidu tagaköök 🙂

Kokkuvõtteks Krabi kohta.

Mõtekas on siin olla mõned päevad või maksimaalselt nädal. Edasi hakkab siin ilmselt igav. See on hea koht kui tahate külastada erinevaid saari. Phi Phi on siin lähedal. Näiteks sinna paadiga edasi-tagasi pilet maksab ca 36€ (praegu). Railay rand on ilus ja huvitav oma kaljudega ja Krabilt on paras sinna teha ühepäevane reis. Hommikul sinna ja tagasi. Kuna saartel ja Railay’s on vähem majutuskohti ja nende hinnad on palju kallimad, siis eelarvet jälgides on mõtekas olla Ao Nangi rannas ning teha saartele päevased reisid.

Kui ei proovi, siis ei saa teada.

Igal juhul ma soovitan järgi proovida, ma ise oleks kindlasti veel aastavahetusel palmi all.

Loe Tai ja Phuketi randade kohta veel blogist siit.

Loe minu reisiseiklustest 15 kuud mööda maailma värskest reisikirjast siit:

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga