Phuket Tai Nai Harn rand

Phuket ja imelised Phuketi rannad – Nai Harn ja Yanui rand

Phuket Nai Harn küla ja rand. Kogu info reisihuvilisele. Kus ööbida, kuhu minna sööma ja mida Phuketil veel teha? Kelle plaan minna Taisse puhkama, siis soovitan minna Phuketile.

Phuket on poolsaar Tais, kus on palju imelisi kuldse liiva ja helesinise veega randu. Randu jagub Phuketil igale maitsele. Suuremad ja tuntumad kuurortid on Patong ja Kata, kuid siin on väga palju vaikseid ja nö poolmetsikuid randu. Ole aga mees ja avasta. Ilusad rannad on saare lõuna- ja lääneosas. Iga 1-2 km järel on mingis lahesopis rand. Selles postituses kirjutan ma Nai Harn külast ja rannast ning mõne sõna ka selle kõrval olevast Yanui rannast.

Mina sattusin Nai Harn külla esimest korda märtsis 2022. Siis ma ööbisin tegelikult Rawai külas ja käsisin paar korda Nai Harn ning Yanui randades. Lihtsalt käisingi rannas ning uitasin mööda küla ringi. Kuna mulle jättis Nai Harn väga sümpaatse mulje. Seetõttu otsustasin juuni – juuli 2022 seal uuesti peatuda ning suvi Tais veeta ja nüüd juba pikemalt ühes kohas paigal püsida.

Phuketi rannad: Nai Harn ja Yanui.

Nai Harn rand, asub Phuketi poolsaare lõunaosas ja on vaiksem ning rahulikum koht. Nai Harn rand sobib paremini inimestele, kes ei soovi väga palju pidutseda ja tahaks pigem puhata vaiksemas mõnusas külakohas. Kui palju külas elab kohalikke inimesi, ma kusagilt teada ei saanud. Üldiselt on külad sellised, et on üks põhimaantee mille ääres asuvad majad. Majade esimestel korrustel on enamasti restoranid, baarid, poed, apteegid, turismiputkad jne. Majade kõrgematel korrustel on elu- või majutuskohad. Need on tavaliselt sellised väikesed hostelid, mida üks pere majandab, kes tavaliselt ise seal ka elavad. Väike ülevaade külast.

Lisaks on kohalike elanike onnikesi veel džungli servas, kus kasvatatakse köögivilju ja tullakse neid külavahele müüma. Külavahel sõidavadki talupojad külgkorviga mootorratastega, korvis köögiviljad, lapsed ja koerad ning müütavad oma kaupa.

Suuremad hotellid on tavaliselt natukene suurest teest eemal. Vähemalt nii on Nai Harn külas. Patong Kata, Karon on teistmoodi.

Nai Harn küla kogukond.

See küla on huvitav selle poolest, et seal elas päris palju noori, kes töötasid onlines ja lihtsalt elasid Tais. Vähemalt siis, kui mina seal olin (juuni-juuli 2022) oli nii, et enamus välismaalased tegid seal ole mingit enda onlinetööd. Neid oli erinevatest riikidest, nii Venemaalt, Israelist, Ukrainast sõjapõgemikke ja ka Euroopast Hollandist jne. Nad olid umbes samasugused nagu mina, et vaatavad kaua on ja kuu või kahe kuu kaupa pikendasid oma viisasid. Mõni oli juba 6 kuud seal olnud. Eks see olemine ja viibimine Tais sõltub ka viisade saamises. Seda nad seal muudavad, nii et tuleb jooksvalt uurida ja üle vaadata. Mis viisat ja kuidas saab, siis kui tahad pikemalt olla. COVID tõttu tava tingimused ei kehtinud. Ilmselt kirjutan sellistest asjadest eraldi.

Söögikohad, kohvikud ja lõbustus Nai Harn külas ja rannas.

Nai Harn rand on suhteliselt väike ja seal lõbustusi ning vabaaja veetmise võimalusi väga palju ei ole. Külas on siiski paar baari kus ka tüdrukud istuvad ka kundesid ootavad ;). No nii see elu seal on. Peamine ajaviide õhtul on väljas söömine ja joomine.

Nai Harn rannas surfamiskooli mina ei näinud. Võimalik, et hooajal on. Rannas on söögid joogid kõik saadaval ning piirnevad kohe ranna lähedal. Paadisõite ei ole, skuutreid ei ole. Seega vaikne ja rahulik rand. Üldiselt on lained väiksemad võrreldes näiteks Kata ja Karon randadega. Rannas on põhi siledam. Ma võiks öelda, et Nai Harn on kõige turvalisem lastega olemiseks.

Söök ja jook.

Süüa saab Tais igal pool. Võid süüa tänaval, minna nö vabaõhu restorani või ka siseruumidesse. Üldiselt söögi leidmisega raskusi ei ole. Söök on odav ja hea. Jook on kallim. Õlle hinnad on näiteks samad mis Eestis (vist, praegusi hindu enam ei tea).

Allpool fotodel mõned tänavakaubitsejad.

Neist olen ma tegelikult juba natuke oma eelmises Tai postituses kirjutanud. Saad täpsemalt lugeda siit.

Üldiselt on Nai Harn külas söögikohad natuke odavamad kui Katas. Vähemalt nii olid juuli-sept 2022. Kuid jah see sõltub kus on söögikoha asukoht.

Milliseid söögikohti ma soovitan Nai Harn külas?

Tai toit on pea igal pool sama ja sama hinnaga, mereelukad on odavad ja head. Peamine lisand on riis ja nuudlid. Supid on tummised ja soovitan suppe ka süüa. Tai toit on küll hea, kuid mis teha, kui sa ikka oled 2 – 3 kuud kusagil, siis minu magu kogu aeg Tai toitu ei taha. Musta leiba ja verivortsi ma ka ei taha, kuid igatsus on mu enda toitude ja just Vahemere maade toitude järgi.

Euroopalikest kohtadest oli minu lemmikkoht Cannelle Bakery & Co. Hea kohvi ja normaalse hinnaga bowle ja salateid, saiakesi jmt mõnusat. Lisaks väga lahe interjöör ja hea töine atmosfäär. Seal käivadki paljud päeval tööl, kes seal elavad. See oli see kohvik, kus ma nö tööl käisin ja oma salatite e-kokaraamtu kokku panin. Muideks Nai Harn jäi minu valikusse ka sellepärast, et ma nägin, et seal oli ilusaid euroopalikke kohvikuid.

Kes tahab ribi ja tugvamat liha siis soovitan kohti nagu ALI’S BBQ ja Happy Jack GASTROBAR, kus saab süüa lammast ja steiki ning juua Belgia õlut. Beliga õlu on seal muideks hirmus kallis. Üldiselt on euroopa toit kallim. Lisaks on veel mõned head kohvikud ja kohad, kust tasub läbi astuda, kui ei taha ainult Tai toidu peal olla. Näiteks The Crepe House ja BOOST | Cafe & Restaurant Phuket. Eks kõik sõltub, kui kaua te seal viibid ja kas kogu aeg tahad Tai toidu peal olla. Pitsat ja hamburgerit saab ka pea igas Tai restoranis.

ALI’S BBQ on selline huvitav pambusest bungalotega kohake. Saab istuda eraldi või siis suuremas ruumis põrandal.

Mida veel Nai Harn külas teha saab?

Kui teil on plaan olla Tais pikemalt kui kuu aega, siis kogu aeg ikka mööda randu, restorane ja vaatamisväärsusi ringi ei tiiruta. Seega, muud atraktsioonid mida veel saaks teha. Mina olen kogu aeg tegelikult vaadanud kohti kus ma saakisn trenni ka teha.

Jõusaalid.

Nai Harn’i külas on 2 jõusaali ja üldiselt on suurtes majades ja hotellides samuti väikesed jõusaalid. Kuna Nai Harn ja Rawai on omavahel seaotud, üks küla läheb sujuvalt üle teiseks, siis on raske määratleda kummas need täpselt olid.

Poksiklubid.

Nai Harn Boksiklubi

Võib ise õppida tai poksi. Need on üldiselt vabas õhus väikesed katusealused kohad, kus saab poksi õppida ja treenida.

Kõndimine – jooksmine ümber järve.

Nai Harn külas, enne randa, on ilus väike järv. Üks ring ümber järve on täpselt 1miil, ehk siis 1,6 km. Minul oli paras teha maksimaalselt 2 ringi ümber järve. Sinna tulevad inimesed õhtul, alates 17 – 17:30-st on temperatuur juba enamvähem talutav. Tegevus toimus umbes kuni 20:00-ni. Tegelikult on seal ümbruses veel mõned järved. Mõned fotod ja vaade linnulennult on selline.

Vabaõhu jõusaal ja aeroobika.

Phuket -il on enamuses suuremates kuurortides vabaõhju jõusaalid. Nai Harn külas on see järve ääres. Üleval oleval fotol on see jõusaal näha. Seal on samuti õhtuti tihe tegevus. Lisaks on järvel üks saar, kus kella 18:00 ajal toimusid tasuta aeroobikatrennid koos muusika ja juhendajaga.

Rattasõit.

Nai Harnis on võimalik ka rattaid rentida, kuigi jah, minu jaoks oli 30C kuuma liiga palav, et rattaga sõita. Külatee on ka natuke tõusuga, rand on madalama. Ma nägin, et see oli päris vaevaline. Kuna seal Phuket -il ei ole üldjuhul kõnniteesid, siis natuke ohtlik ka seal sõita rattaga pimedas.

Saun.

Jah, jus saun. Sooja on niigi, aga saunad on ka. Tai saun on tegelikult umbes 40C° aurusaun ja SPA. Väljas basseinid ja puhkeala. Seal käivad enamasti ka kohalikud inimesed. Igal juhul soovitan ka saunas käia. Saunu on Rawai’s.

Nai Harn ja shopping.

Esmatarbe asju saab osta 7-Elevni poodidest. Samuti saab sealt normaalset värskelt jahvatatud kohvi. 7-Eleven poode n vähemalt iga 1 km järel üks. Lisaks on veel Family Mart ja mõned muud kohad. Nai Harn oli see küla, kus olid saada oliiviõli ning samuti oli seal päris palju euroopalikke kohvikuid ja restorane, kus sai täisa head kohvi.

Suuri poode Nai Harn külas ei ole. Osta saab rannariideid, sportimise riideid ja jalanõusid, muid rannatarbeid, kosmeetikat. Väga palju poode seal ei ole, seetõttu on Nai Harn hinnad mõnevõrra kallimad kui Kata külas. Näiteks on kallimad päevituskreemid, Aloe Vera geel ja muidu kohalik kosmeetika ning kookosõli on näiteks 2 x kallimad. Apteekides müüakse samu kaupu, aga 3 x kallimalt.

Phuket Nai Harn küla majutuskohad.

Majutuskohti on siin erinevas valikus. Võib ööbida hotellis, väiksemas hostelis või rentide korteri. Korterid on erinevaid uusarendusi muudkui kerkib. Neid nimetatakse Condominium’id ja tundub, et peamised Condominium’ite arendajad on idanaabrid. Tunduvad olevat küll uhked ja ilusad, aga tegelikult seest niisked ja hallitavad. Neis on müüa ka sisustusega kortereid. Hind oli juunis 2022 alates 60 000 eur. Pole muidugi väga kallis.

Condominium -id.

Mina rentisin endale alguses sellise korteri suhteliselt uues majas. Mõtlesingi, et olen ühes kohas 2 kuud. Jõusaal, bassein, mäevaade ja kõik justkui olemas. Lõpuks olin selles korteris 1 päeva ja teises, mis nad mulle andsid olin 1 nädala. Esimeses kohas jooksis vannitoas kraani torust vesi põrandale, see küll parandati ära. Kuid esimese toa lagi tilkus samuti läbi. Toas sees oli suhteliselt tugev hallituse ja kopituse lõhn. Nende uute majadega ongi see probleem, et ei ole ehitatud sundventilatsiooni. Koridorid, liftid on niisked ja palavad. Samuti on majadel lamekatused ning kallak oli vale ning vesi ei voolanud ära. Uus maja ja niiskust ja hallitust oli igal pool. Teise korteris oli bassein katusel, vaade küll uhke, kuid hallitas. Selliste hind suvel oli 50% soodsam, ehk siis kuu umbes 480€ + vesi+elekter. Hooajal maksab rent 800€ – 1000€ kuus, lühiajaliselt tuleb öö hind kindlasti kallim.

Millised need Condominium’id on seest ja lähedalt saab vaadata fotodelt. Paistavad kaugel need värvilised paneelmajad džungli serval. Maja taga oli džungel ja kohalike majad ning rõdu all kohe prügihunnik. Kujutate ette mis hais seal 35C° oli :(. Peamiselt on sellised just Nai Harn ja Rawai külades.

NB!

Pöörake tähelepanu kondistioneerile. Need on sageli seest hallitanud. Kui selgub, et on hallitus, laske kohe ära puhastada.

Soovitan valida majutuseks kas hotelli või hosteli. Hostelis võiks olla, kui soovite kodusemat ja hubasemat kohta. Kui hostelis basseini ei ole, siis sellepärast ei maksa muretseda. Üldiselt saab mingi väikese lisatasu eest minna kusagil lähedal olevasse basseini. Mina olin kuu aega Baan Qui hostelis ja seal olid üle tee villad kus oli bassein, ning kus ma käisin ujumas. 1 päev maksis 1,50€. Kuna mina olin seal juunis, siis olin ma sageli täiesti üksi basseini ääres, sest need villad olid tühjad. See Baan Qui hosteli on selline mõnus väike koht, kohe küla serval, järve äärde umbes 1 km minna ja randa 1,4km. Restoranid ja 7-Eleven ka kohe lähedal. Rawai küla 2 km. Vaade väljast, perenaine ja ka vaade mägedele minu toa aknast.

Milliseid majutuskohti mina Nai Harn külas oskan soovitada?

Üldiselt soovitan kohti vaadata Agoda -st. Mina olen viimasel ajal seda platformi kasutanud. Neil on hinnad sageli palju paremad kui AirBNB-s ja, samuti on Agoda boonusüsteem hea, tasub kasutada.

Väga lahe koht ja hästi lähedal rannale on näiteks selline koht nagu Nai Han On The Rock Resort.

Olemas on väike bassein ja on eraldi majakesed bunaglod erineva suuruse ja erineva hinnaga. Lähedal kohe restoran kust saab hommikusööki. Super ilusas kohas. Sobib hästi loominguliseks tegevuseks.

Allpool on Nai Han On The Rock Resort kohta veel fotosid. Ma ise ei ööbinud seal, kuna katsusin olla pikemalt ühes kohas paigal. Kartsin ka, et augustis või septembris on seal nii lähedal merele liiga tuuline, aga tegelikult ei ole ilmad olnud üldse nii vihmased ja tuulised, kui ma ette kujutasin. Seega oleks täitsa vabalt võinud seal olla. Ühe kuu rent oleks olnud suuremas majas septembris umbes 300 – 350 eur. NB! Hooajal nov-märts on hinnad 2x kallimad.

Enne seda väikeste bungalotega hotelli, on üks suurem hotell kus enamus toad on vaatega merele. Samuti ilusas vaikses kohas ja mõnus puhata. Muidugi on see hotell juba teisest hinnaklassist, kuid sõltub mis kuus tulla. Kevadel ja suvel olid seal ka toad 50% allahindlusega. See hotell on The Nai Harn, Phuket.

Suurem hotell, mis asub järve lähedal ning ka rannale päris lähedal on The Gallery Hotel Naiharn. Allpool ka foto. Kena suur bassein ja ka jõusaal on seal olemas. Kõrval kohe väike pood nimega Papaya :).

Samas järve kaldal on veel suure basseiniga ilus ja kõrgelt hinnatud hotell Naiharn Beach Resort (SHA Plus+)

Kui olete perega või suurema seltskonnaga, siis võiks mõelda villa rentimisele. Kuid villade puhul tuleb arvestada sellega, et need on enamasti keskusest kaugemal ning liikumiseks vajate autot, et minna randa või kuhugi mujale. Kui aga olete perega, siis ilmselt auto rentimisest ei pääse.

Kui mõtlete villa rentimisele, siis soovitan seda kompleksi . See on rannast ainult 2,2 km kaugusel ning samuti on kohe söögikohad ka lähedal. Oma bassein ka olemas.

Mis on SHA Plus?

SHA Plus+ on oluline COVID olukorras. Kui mina tulin märtsis Phuketile, siis pidin olema esimesed 5 päeva SHA Plus hotellis. Mine tea, võib olla tulevad need tingimused talvel tagasi, siis kes ei ole käinud, siis teate mida see tähendab. See on teatud kriteeriumitele vastav hotell, mis on selle SHA endale saanud.

Mida ma veel majutuse valimisel soovitan vaadata on see, et kas need on olnud avatud viimastel aastatel?

Koroona tõttu on paljud hotellid olnud suletud ja tühjad. Nüüd tehase neid lahti, kuid neis on sees niiskus ja kopitus, kuna pole kasutatud. Seega vaadake hoolega kuhu lähete. Need kohad, mida ma siin olen soovitanud on olnud avatud kogu aeg.

Phuket on piisavalt väike saar, et siin on hea teha nö ühe päeva reise ja külastada erinevaid randu.

Samas on Phuket ka piisavalt suur nii, et siin jagub avastamist mitmeks ajaks. Kõige parem on randade avastamiseks rentida roller.

Kui lähete kuhugi väiksemasse randa, siis võtke oma jook kaasa. Mõnes kohas ei pruugi väga olla võimalusi vett ega süüa osta. Mida väiksem rand, seda vähem on loomulikult ka teenuste pakkujaid ning hinnad kipuvad samuti kallimad olema.

Yanui rand.

Nai Harn Nai Harn ranna kõrval asub väike Yanui rand kuhu tasub samuti sisse põigata. See rand on pisikeses lahesopis ja Yanui rand on hea snorgeldamiseks. Selles rannas restorane ega toitlustust väga ei ole.

Phuket on super koht kus rannas nautida päikeseloojanguid.

Päikeseloojangud on siin selge õhtuga imelised ning väga populaarsed ka kohalike noorte hulgas. Nai Harn ja Yanui lähendal on kaks populaarset päikeseloojangu imetlemise kohta Cape Phrom Thep ja Windmill Viewpoint. Viimases kohas käisin ka mina päikeseloojangut vaatamas.

Phuket Windmill Viewpoint.

Saare lõunatipus Cape Phrom Thep kõrval on veel Phrom Thep klooster, keda huvitavad pühakojad, siis on hea ka sinna sisse põigata.

Turism ja turistide teenindus on Phuket -il väga hästi korraldatud.

Enamasti on Phuket ikkagi talvel puhkajate paradiis, kus peamine hooaeg on okt keskepaigast kuni märtsini. Nov – märts on ilmad alati ilusad ning enamasti torme ei ole. Seega, minge ja nautige ümbruskonna saari ja külastage nende imelisi randu. Aprill ja mai on Phuketil kõige kuumemad kuud. Juuni-okt keskpaik esineb rohkem torme ning sajuseid päevi, kuid harva sajab mitu päeva järjest.

Erinevate ilusate ja teid huvitavate kohtade külastamiseks on soovitav võtta mingi tuur. Tuuride müügipunkte on igal pool. Mina soovitan kohapeal otsustada ja valida siis sobiv reis ja pakett. Kohapeal valides tekib teil parem ettekujutus ning tuuride müüjad osakavad teile ka soovitada. Võimalik on minna kuhugi saarele päevaks või paariks päevaks. Võtta ööbimine jne.

Millega tuleb Phuketil rannas veel arvestada?

Suuri nö vabapidamisel olevaid koeri on igas linnas, külas ja rannas. Üldiselt on nad sõbralikud ja magavad päeval. Kui te aga hakkate ise midagi väljas sööma, siis on nad platsis ja istuvad ja ootavad, kui sa neile midagi annad. Eks see on siis enda valik, mida teed :).

Olen kuulnud, et vahel pidi rannas olema ka rohelisi usse. Need ei pidanud olema ohtlikud. Mis kuus või mis kellaajal neid võiks kohata ei oska öelda.

Päike loojub Puhketil enam vähem kogu aeg samal ajal. Suvel loojub päike 18:45, praegu septembris natuke varem. Täna 1.oktoobril loojub päike 18:18. Tõuseb samuti enamvähem samal ajal 6:15 – 6:35.

Tai reisikirja I osa ja Phuketi kohta saad lugeda veel siit.

Kellel ikka rohkem reisihuvi ja Tai kohta huvi, siis soovitan ennast registreerida tellijaks, siis saate kohe uued postitused e-postile.

Samuti on võimalik kirjutada küsimusi foorumis või ise ka vastata ja infot jagada. Foorumisse saad siit.

Kes soovib täpsemat ja personaalset infot Tais reisimise kohta, siis võib võtta minuga lahkelt ühendust herneheivi@gmail.com Teeme videokõne, see on tasuline :). Tänan!

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga