Alicante Alicant

Alicante – kuurort Vahemere kaldal Hispaania lõunaosas

Alicante on sadamalinn Hispaanias Vahemere rannikul ja on üks tähtsamaid turismisihtkohti Hispaanias. Alicante on mõnus linn, kus saab nautida rannamõnusid, häid Vahemere toite ning ka kultuuri. Siit on hea teha päevareise läheduses olevatesse küladesse ja võtta päevaseid meresõite kaatriga.

Linnas elab 2022.a. andmetel 338 577 inimest. Kuid turismi hooajal on siin mitmeid kordi rohkem inimesi. Turismi kõrghooaeg on siin muidugi suvel juuni-september, kui igal pool Euroopas on koolivaheajad ja puhkused. Alicante on asutatud 324 eKr, seega on linna ja piirkonna ajalugu pikk ja kirev. Seotud tihedalt Kreeka ja Rooma ajalooga ning siin on olnud ka Islami valitsuse aegu.

Alicante on populaarne sihtkoht ka talvel.

Kuna on mahe Vahemere maade kliima, siis tulevad siia talvel mõneks kuuks elama inimesed paljudest riikidest, kus talvel on külm. Mina olen siin märtsis, saabusin nädal tagasi 16-ndal märtsil ja olen praeguseks olnud nädala. Võimalik, et olen veel ühe nädala või natuke rohkem.

Olen kohanud siin päris palju inimesi Venemaalt, USA-st, Kanadast ja samuti väga mitmetest Euroopa riikidest. Sakslaste ja Hollandlaste hulgas on Alicante talvel samuti populaarne, neist riikidest tulevad nii nooremad kui vanema inimesed talveks soojemasse kliimasse.

Kuidas Alicantesse minna?

Alicante läheduses on rahvusvaheline lennujaam ning selle kaudu on hea lennuühendus paljude Euroopa linnadega. Lende läheb palju erinevatesse Euroopa linnadesse, kuid jah, praegu Eestisse mitte. Kes tahab iseseisvalt Alicantesse reisida, siis on variante lennata vahemaandumisega mõnes Euroopa linnas (läbi Saksa näiteks) või siis lennata Eestist Barcelonnas ja siis sealt edasi kas lennuki või rongiga. Hooajal tulevad lennud siia ka Soomest. Muidugi saab tulla ka autoga mööda maad kust iganes. Mina ise eelistan ja soovitan siin kasutada ühistransporti, sest see on kiireim ja stressivabam liikumise variant üldse Euroopas.

Kliima.

Nagu eelnevalt öeldud on Alicantes mahe Vahemere kliima. Üldiselt on see sarnane Kanaari saarte kliimaga. Talvel on keskmine kõrgeim temperatuur 15-16C° ringis. Juuni-sept on kõige soojemad, siis on kõrgeim päeva keskmine temperatuur 23-26C°. August on kõige soojem ja suvel on sadameid kõige vähem. Kuid ka sügisel, talvel ja kevadel on enamus päevi päikeselised. Talvel on vihmaseid päevi keskmiselt 3 päeva kuus. Kõige vihmasemad kuud on september, detsember ja aprill. Siis on sajuseid päevi keskmiselt kuus 6 päeva. Juunis ja juulis on vihmaseid päevi keskmiselt 1 päev kuus.

Mida teha Alicantes?

Lisaks puhkusele ja headele Vahemere toitudele on piirkonnas mitmeid huvitavaid koht kohti mida külastada. Alicante maakond on huvitav selle tõttu, et siin saab paljudesse kohadesse sõita trammiga. Maakonnas on 6 trammiliini. Siit on hea minna trammiga näiteks Benidormi, mis on umbes 1 tunni trammisõidu kaugusel. See on kõige pikem trammiliin, mis on 44,569 km. Trammipiletid on soodsad, näiteks praegu maksab edasi tagasi pilet 6,69 eur. Tramm on hea valik ja stressivaba liikumisvariant maakonnas. Trammid sõidavad marsruutidel: Benidorm / Denia, San Vicente, San Juan rand, Campello. Sõit Benidormi kulgeb mere kaldal ning sõites saab imetleda merekaldal olevaid asumeid.

Kultuuri ja muuseumihuvilistele võivad pakkuda huvi Alicante arheoloogiamuuseum, kaasaegse kunsti muuseum või Ocean Race muuseum.

Päevakrusiisid merel ja erinevatesse kohtadadesse.

Kuna Alicante on sadamalinn, siis loomulikult pakutakse siit kruiise erinevasse kohtadesse ja erinevate meresõidukitega. Näiteks võib teha Tabarca saarele või minna Ibiza’le. Laevaga saab samuti minna Benidormi, või teha niisama merel lõbusõit.

Tabarca saar on ainuke asustatud saar Valencia maakonnas. Saare pikkus on alla 2000 meetri natuke alla tunni paadisõitu. Seal on vana kaluriküla kus saate peatänaval süüa värskeid mereande või siis jalutada rannas.

Alicante sadam on kuulus ja ilus. Näete milliseid uhkeid laevu ja kaatreid siin on. Palju ei jää see sadam alla Miami-le, jahte ja kaatreid on igat masti.

Castillo de Santa Bárbara.

See on linna vanim kindlus-kirik ja on ehitatud moslemite valitsuse ajajärgul. Kindlus on gooti stiilis ehitus mis on valminud 14. ja 16. sajandi vahel. Kindlus on üle elanud mitu tulekahju ja aegade jooksul on seal resideerunud erinevate uskude valitsused. Soovitan seda kindlust kindlasti külastada, sealt avanevad väga kenad vaated linnale ja ilusale sinisele merele. Kindlusesse minekuks on paar kaks teed. Poole mäe peale saab ka autodega, kuid ma soovitan seda retke alustada rohkem mere ja kesklinna poolt. Siis sattute imekenale Kreeka stiilis kitsale tänavale, mida ääristavad elamud.

Rannad ümbruses.

Playa del Postiguet ehk Postigueti rand on üks piirkonna armsamaid randu. See asub kohe kesklinnas ja on tohutu pikk ja kena rand mis ulatub välja kuni San Juani külani. Sealt natuke edasi tuleb Calas de Alicante ja Albufereta rand ja sealt edasi on veel erinevaid randu mida avastada. Kui soovite suuremast linnarannast privaatsemat kohta, siis võtke jalad selga ja asuge liikuma Benidormi suunas. Aga ka allapoole, st rohkem lõuna suunas liikudes jääb ette erinevaid randu.

Soovitan võtta ette jalutuskäigu rannikul alustades Alicante’st kuni Cala Almadraba’ni. Väga mõnus tegevus puhkuseks, silmailuks, treeninguks.

El Palmerali park on väga soovitav koht, mis asub Alicante linna ääres.

Kui soovite linnast välja minna natuke rohelisse loodusesse, siis selleks on suurepärane koht El Palmerali parki. Park on avatud iga päev kella 9.00–22.00. Kesklinnast jalgsi minna umbes tund või rongiga C-6. Sõiduaeg umbes 30 min.

Reis Villajoyosa’sse.

See on Benidormi suunas asuv mereäärne ilus värviline linnake. Sinna saab sama trammiga L1, millega saab Benidormi. Trammiga sõidu aeg umbes 45 min ja maksab 4,25 eur. See on veel kaunim, kuid Alicante. Randa ääristavad kõrged palmipuud, vikerkaarevärvilised majad ja kaunid aiad. Tõesti soovitan.

La Explanada de Espanast on pikki randa kulgev jalakäiate promenaad.

La Explanada de Espanast on Alicante üks tunnusmärk. Kui näete sellist fotot, siis teate, et see koht on Alicante. Promenaad on loodud see on arhitekt Jose Guardiola Pico poolt ja ehitatud 1867. aastal. See on peamine ja kauneim linna promenaad ning see on ehitatud 6,6 miljonist punasest, kreemikast ja mustast plaadist. Muster meenutab laineid ning sellele vaadate tekkib illusiooniline efekt nagu oleks tee laineline. Promenaadi ääristavad kenad palmipuud. See on tõesti ilus koht ning seal ääres on loomulikult söögikohad ja lokaalid kus istuda ja jalgu puhata.

La Explanada de Espana
La Explanada de Espanast

Muidugi on siin ilus vanalinn kenade kohvikute ja restoranidega. Keskturg, mida tasub kindlasti külastada.

Kus ööbida, Alicante majutuskohad?

Majutuskohti ja võimalusi on erinevaid, erinevas hinnaklassis ja erinevale maitsele. Loomulikult on siin suured ja uhked rannahotellid. Kesklinnas on vanemad linnahotellid, populaarsed on hostelid.

Luksuslik 4* hotell on kohe sadamas mere ääres Melia Alicante

Hispaanias on üldse hostelid populaarsed ja heal tasemel. Mina olen siin ööbinud sellises hostelis nagu Hostel Numero Trece ja soovitan soojalt. Puhas ja korralik, hästi varustataud köögiga, privaatsed kardinatega eraldatud magamiskohad väliterrassid kus saad aega veeta. Muidugi võivad aegade jooksul omanikud muutuda ning seda garantiid ei saa anda, et samad kohad on head ka 10.a. pärast. Broneerides tuleb ikka värskeid arvustusi lugeda.

Vaata lähemalt Hostel Numero Trece kohta siit.

Alicante kuulub Valencia maakonda, mis on samuti hea sihtkoht puhkuseks nii talvel kui suvel. Valencia kohta saad lugeda rohkem postitustes siit.

Minu seiklustest Aasiast Hispaaniasse tulemisega saad lugeda rohkem siit.

Loe minu reisiseiklustest 15 kuud mööda maailma minu värskest reisikirjast siit:

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

%d bloggers like this: