Alicante Alicant

Alicante – kuurortlinn Hispaanias. Mida teha Alicantes?

Alicante on sadamalinn Hispaanias Vahemere rannikul ja on üks tähtsamaid turismisihtkohti Hispaanias. Mida Alicantes teha ja kuhu minna, reisisoovitusi saad siit. Alicantes on kena sadam ja ilusad kuldsete liivadega rannad. Alicante on mõnus linn, kus saab nautida rannamõnusid, häid Vahemere toite ning ka kultuuri. Siit on hea teha päevareise läheduses olevatesse küladesse ja võtta päevaseid meresõite kaatriga.

Linnas elab 2022.a. andmetel 338 577 inimest. Kuid turismi hooajal on siin mitmeid kordi rohkem inimesi. Turismi kõrghooaeg on siin muidugi suvel juuni-september, kui igal pool Euroopas on koolivaheajad ja puhkused. Alicante on asutatud 324 eKr, seega on linna ja piirkonna ajalugu pikk ja kirev. Seotud tihedalt Kreeka ja Rooma ajalooga ning siin on olnud ka Islami valitsuse aegu.

Alicante on populaarne sihtkoht igal aastaajal.

Kuna on mahe Vahemere maade kliima, siis tulevad siia talvel mõneks kuuks elama inimesed paljudest riikidest, kus talvel on külm. Mina olen siin märtsis, saabusin nädal tagasi 16-ndal märtsil ja olen praeguseks olnud nädala. Võimalik, et olen veel ühe nädala või natuke rohkem.

Olen kohanud siin päris palju inimesi Venemaalt, USA-st, Kanadast ja samuti väga mitmetest Euroopa riikidest. Sakslaste ja Hollandlaste hulgas on Alicante talvel samuti populaarne, neist riikidest tulevad nii nooremad kui vanema inimesed talveks soojemasse kliimasse.

Kuidas Alicantesse minna?

Alicante läheduses on rahvusvaheline lennujaam ning selle kaudu on hea lennuühendus paljude Euroopa linnadega. Lende läheb ja tuleb paljudest Euroopa linnadest, sealhulgas praegu ka Soomest. Kes tahab iseseisvalt Alicantesse reisida, siis on variante lennata vahemaandumisega mõnes Euroopa linnas (läbi Saksa näiteks) või siis lennata Eestist Barcelonnas ja siis sealt edasi kas lennuki või rongiga. Hooajal tulevad lennud siia ka Soomest. Vahel teeb lende sinna ka AirBaltic. Muidugi saab tulla ka autoga mööda maad kust iganes. Mina ise eelistan ja soovitan siin kasutada ühistransporti, sest see on kiireim ja stressivabam liikumise variant üldse Euroopas.

Kliima.

Nagu eelnevalt öeldud on Alicantes mahe Vahemere kliima. Üldiselt on see sarnane Kanaari saarte kliimaga. Talvel on keskmine kõrgeim temperatuur 15-16C° ringis. Juuni-sept on kõige soojemad, siis on kõrgeim päeva keskmine temperatuur 23-26C°. August on kõige soojem ja suvel on sadameid kõige vähem. Kuid ka sügisel, talvel ja kevadel on enamus päevi päikeselised. Talvel on vihmaseid päevi keskmiselt 3 päeva kuus. Kõige vihmasemad kuud on september, detsember ja aprill. Siis on sajuseid päevi keskmiselt kuus 6 päeva. Juunis ja juulis on vihmaseid päevi keskmiselt 1 päev kuus.

Mida teha Alicantes?

Lisaks puhkusele ja headele Vahemere toitudele on piirkonnas mitmeid huvitavaid koht kohti mida külastada. Alicante maakond on huvitav selle tõttu, et siin saab paljudesse kohadesse sõita trammiga. Maakonnas on 6 trammiliini. Siit on hea minna trammiga näiteks Benidormi, mis on umbes 1 tunni trammisõidu kaugusel. See on kõige pikem trammiliin, mis on 44,569 km. Trammipiletid on soodsad, näiteks praegu maksab edasi tagasi pilet 6,69 eur. Tramm on hea valik ja stressivaba liikumisvariant maakonnas. Trammid sõidavad marsruutidel: Benidorm / Denia, San Vicente, San Juan rand, Campello. Sõit Benidormi kulgeb mere kaldal ning sõites saab imetleda merekaldal olevaid asumeid.

Kultuuri ja muuseumihuvilistele võivad pakkuda huvi Alicante arheoloogiamuuseum, kaasaegse kunsti muuseum või Ocean Race muuseum.

Päevakrusiisid merel ja erinevatesse kohtadadesse.

Kuna Alicante on sadamalinn, siis loomulikult pakutakse siit kruiise erinevasse kohtadesse ja erinevate meresõidukitega. Näiteks võib teha Tabarca saarele või minna Ibiza’le. Laevaga saab samuti minna Benidormi, või teha niisama merel lõbusõit.

Tabarca saar on ainuke asustatud saar Valencia maakonnas. Saare pikkus on alla 2000 meetri natuke alla tunni paadisõitu. Seal on vana kaluriküla kus saate peatänaval süüa värskeid mereande või siis jalutada rannas.

Alicante sadam on kuulus ja ilus. Näete milliseid uhkeid laevu ja kaatreid siin on. Palju ei jää see sadam alla Miami-le, jahte ja kaatreid on igat masti.

Castillo de Santa Bárbara.

See on linna vanim kindlus-kirik ja on ehitatud moslemite valitsuse ajajärgul. Kindlus on gooti stiilis ehitus mis on valminud 14. ja 16. sajandi vahel. Kindlus on üle elanud mitu tulekahju ja aegade jooksul on seal resideerunud erinevate uskude valitsused. Soovitan seda kindlust kindlasti külastada, sealt avanevad väga kenad vaated linnale ja ilusale sinisele merele. Kindlusesse minekuks on paar kaks teed. Poole mäe peale saab ka autodega, kuid ma soovitan seda retke alustada rohkem mere ja kesklinna poolt. Siis sattute imekenale Kreeka stiilis kitsale tänavale, mida ääristavad elamud.

Rannad ümbruses.

Playa del Postiguet ehk Postigueti rand on üks piirkonna armsamaid randu. See asub kohe kesklinnas ja on tohutu pikk ja kena rand mis ulatub välja kuni San Juani külani. Sealt natuke edasi tuleb Calas de Alicante ja Albufereta rand ja sealt edasi on veel erinevaid randu mida avastada. Kui soovite suuremast linnarannast privaatsemat kohta, siis võtke jalad selga ja asuge liikuma Benidormi suunas. Aga ka allapoole, st rohkem lõuna suunas liikudes jääb ette erinevaid randu.

Soovitan võtta ette jalutuskäigu rannikul alustades Alicante’st kuni Cala Almadraba’ni. Väga mõnus tegevus puhkuseks, silmailuks, treeninguks.

El Palmerali park on väga soovitav koht, mida külastada. See asub Alicante linna ääres.

Kui soovite linnast välja minna natuke rohelisse loodusesse, siis selleks on suurepärane koht El Palmerali parki. Park on avatud iga päev kella 9.00–22.00. Kesklinnast jalgsi minna umbes tund sõltuvalt kus asud, kuid kesklinnast umbes 4-5km. Sinna saab minna ka rongiga C-6. Sõiduaeg on umbes 30 min. See on ilus suur park, kus on madalad veesilmad, väikesed kosed, sillad ja üks suurem kosk ja üks suurem purskkaev.

Palju palmipuid ja lilli on samuti, kevadel kui lilled õitsevad on kindlasti kõige ilusam aeg. Ilus park kus mõnus aega veeta ja jalutada, parke ja parkides ajaveetmist koos sõprade ja perega hispaanlased armastavad.

Mõned fotod kaunist palmide pargist El Palmeral park – Alicante

Pinke istumiseks palmide all on palju nagu ikka Hispaanias see on kombeks ja see on mõnus.

Pargis on ka üks kohvik, kus saab janu kustutada ja keha kinnitada.

Reis Villajoyosa’sse.

See on Benidormi suunas asuv mereäärne ilus värviline linnake. Sinna saab sama trammiga L1, millega saab Benidormi. Trammiga sõidu aeg umbes 45 min ja maksab 4,25 eur. See on veel kaunim, kuid Alicante. Randa ääristavad kõrged palmipuud, vikerkaarevärvilised majad ja kaunid aiad. Tõesti soovitan.

La Explanada de Espanast on pikki randa kulgev jalakäiate promenaad.

La Explanada de Espanast on Alicante üks tunnusmärk. Kui näete sellist fotot, siis teate, et see koht on Alicante. Promenaad on loodud see on arhitekt Jose Guardiola Pico poolt ja ehitatud 1867. aastal. See on peamine ja kauneim linna promenaad ning see on ehitatud 6,6 miljonist punasest, kreemikast ja mustast plaadist. Muster meenutab laineid ning sellele vaadate tekkib illusiooniline efekt nagu oleks tee laineline. Promenaadi ääristavad kenad palmipuud. See on tõesti ilus koht ning seal ääres on loomulikult söögikohad ja lokaalid kus istuda ja jalgu puhata.

La Explanada de Espana
La Explanada de Espanast – jalutuspromenaad ranna ääres.

Muidugi on siin ilus vanalinn kenade kohvikute ja restoranidega.

Keskturg, mida tasub kindlasti külastada.

Turud on Hipsaanias tavaliselt lahti kella 14-ni või 15:00-ni. Sageli on turud pühapäeviti kinni. Turud on kõige paremad kohad kus saab ka kohapeal süüa, nautida Hispaania sinki, mereande, juustu, puuvilju ja kohalikke maiustusi.

El Carrer dels Bolets või EL Calle de las Setas – Seente tänav.

See on huvitav tänav, kus on suured seened. Samal tänaval ja ümbruses on palju väikseid butiike ja söögikohti. Siin allpool sellest seentega tänavast foto.

Carrer Castaños.

See on peamine tänav kus toimub vilgas ööelu. Isegi kui te ei ole pidutseja, siis tasub ikka sealt läbi astuda. Õhtul kell 22 tulevad kohalikud inimesed samuti sööma ning see tänav on selline koht kus on siis tohtu melu. Päeval saab samuti nautida erinevaid toite, sest restorane on erinevaid ja erinevas hinnaklassis. Söögikohti, baare, discoteeke on ka paralleeltänavates. Allpool väike galerii selle tänava õhtusest melust.

Shopping on Hispaanias mida tasub teha.

Shopping on muidugi samuti teema. Ostlemine meeldib kohalike ja kaupade valik on alati suur, soodushinnad on head. Kesklinnas on palju väikseid poode nii riiete, jalanõude, kosmeetika kui ehete valik on siin suur. Hinnad on soodsad. Kaubandustänaval on esindatud kõik kohalikud tundud odavamad ja kallimad brändid. Samuti on siin suured ja tuntud El Corte Inglés kaubamajad kust saate osta kallemaid ja firmakaupu. Pakkumist on siin palju. Lisaks linnas olevatele poodidele on Alicantes veel firmakaupluste ja just jalanõude outletid. Samuti on seal ka El Corte Inglés Outlet. Need asuvad linna ääres, vaata asukohta siit.

Päevasõit Benidormi.

Benidorm on tuntud oma kõrgete hotellide poolest mis kulgevad mere kaldal. See on brittide meelispaki suvel puhukse veetmiseks. Aprillis ja mai I pooles on seal veel suhteliselt rahulik ning soovitan minna ja vaadata ka seal ringi.

Alicantest saab Benidormi trammiga. Kuidas sinna minna ja mida Benidormis teha, loe rohkem teisest postitusest siit.

Väljasõit Cartagena ajaloolisse linna.

Cartagena on Alicantest umbes 98km kaugusel. Soovitan rentida auto ja teha päevareisi Caratagena linna. Sinna saab mööda mereäärset kiirteed A7. Allpool on foto Cartagena Rooma teatri varemetest ning kõrgemal mäe otsas olevalt vaateplatvormilt tehtud foto sadamale.

Kus ööbida – Alicante majutuskohad?

Majutuskohti ja võimalusi on erinevaid, erinevas hinnaklassis ja erinevale maitsele. Loomulikult on siin suured ja uhked rannahotellid. Kesklinnas on vanemad linnahotellid, populaarsed on hostelid.

Santa Barbara kindluse lähedal saate endale rentida laheda vaatega kindlusele ja privaatseid majutuskohti Airbnb kaudu.

Luksuslik 4* hotell on kohe sadamas mere ääres Melia Alicante

Hispaanias on üldse hostelid populaarsed ja heal tasemel. Mina olen siin ööbinud sellises hostelis nagu Hostel Numero Trece ja soovitan soojalt. Puhas ja korralik, hästi varustataud köögiga, privaatsed kardinatega eraldatud magamiskohad väliterrassid kus saad aega veeta. Muidugi võivad aegade jooksul omanikud muutuda ning seda garantiid ei saa anda, et samad kohad on head ka 10.a. pärast. Broneerides tuleb ikka värskeid arvustusi lugeda.

Vaata lähemalt Hostel Numero Trece kohta siit.

Alicante kuulub Valencia maakonda, mis on samuti hea sihtkoht puhkuseks nii talvel, kui suvel. Valencia kohta saad lugeda rohkem postitustes siit.

Minu seiklustest Aasiast Hispaaniasse tulemisega saad lugeda rohkem siit.

Inspiratsiooni kuidas üksi mööda maailma ringi reisida saad lugeda minu reisikirjast siit:

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga