Benidorm Costa Blanca Hispaania

Benidorm – Hispaania, Costa Blanca 8 soovitust puhkuseks

Benidorm on tuntud kuurort Hispaanias Vahemere rannikul, mis on osa kuulsast Costa Blanca rannast. Benidorm on veel tuntud oma rannaäärsete pilvelõhkujate ja baaride, restoranide ning ööelu poolest. Kuid mitte ainult, piirkond on ka hea sihktoht perepuhkuseks ja looduse nautijatele ja matkajatele. Kuni 60-ndate aastateni oli Benidorm väike kaluriküla, mis tänaseks on tuntud kuurort ja eriti populaarne brittide hulgas.

Linna ajalugu

Arvatakse, et Benidorm oli asustatud juba 3000 eKr, sealhulgas tõendeid Rooma ja Puunia säilmete kohta. 2020.a. andmetel elab Benidormis alaliselt 70 450 elanikku. Linn kuulub Valencia maakonda ja asub Alicante provintsis Vahemere kaldal. Kuurortlinnana hakkas piirkond arenema alates 1925.a., kuid suurema tuntuse saavutas alles 1950-ndatest. Kes soovib rohkem ajaloo kohta uurida, siis vaadake siit

8 põhjust miks Benidorm on populaarne turismisihtkoht?

1. Ilusad kuldse liivaga puhtad rannad on muidugi üks kindel põhjus

Benidormis on 2 ilusat laia liivaranda, Levante rand ja Poniente. Mõlemad rannad on hästi puhtad, rannas saab rentida lamamistoole ja päikesevarje. Piki mõlemat randa kulgevad pikad ilusa palmidega promenaadid mille teises servas on baarid ja hotellidest pilvelõhkujate read. Huvitav on see, et päris vee äärde ei saa rannatooliga minna, mere ja rannatoolide vahele on nööriga tehtud eraldusriba. Lisaks rannas päevitamisele ja ujumisele on võimalk minna uurima merelaust elu, sõita vesiratastega, jahtidega.

2. Benidorm ja Hispaania on kindlasti hea koht perepuhkuseks

Lisaks ilusale rannale on linnas on palju tegevusi igas vanuses lastele, alates teemaparkidest ja veeparkidest kuni siseruumides asuvate ronimisseinte ja seikluskeskusteni. Rannapromenaadidel on samuti laste mänguväljakud ja ronimisalad.

Siin on väga suurepärane veepark, mis on heaks ajaveetmise kohaks lastele igas vanuses kui ka täiskasvanutele. Aqualandia veepargi kohta kus asub, millal avatud ja piletite hinnad leiad infot rohkem siit.

Teine põnev atraktsioon lastega peredele, aga ka täiskasvanutele on Mundomar looduspark Benidormis. See on loomapark kus näed erinevaid loomi ning kus on etendused loomadega nagu väikeses tsirkuses. Näiteks saad merilõvidega soovi korral koos ujuma minna. Rohkem infot Mundomar looduspargi kohta leiad siit.

2. Matkamine ja rattatuurid mägedes linna ümbruses on head tegevused igal aastajal

Linn asub Vahemere ja mägede vahel ning matkamine on seal üks populaarsemaid tegevusi. Võimalik on võtta giidiga matka, minna iseseisvalt, rentida ratast või väike roller. Kui plaanite iseseisvalt matkama minna, siis arvestage, et suvisel ajal on matkama minek soovitav hommikupoolikul, sest keskpäeval lähevad temperatuurid väga kõrgeks ning siis on mägedes olla väga raske. Varustage ennast korralike jalatsitega, veega, päkesekreemiga. Kui matkamise kogemused puuduvad, siis võtke parem giidiga tuur.

3. Benidormis on aastas keskmiselt 300 päikeselist päeva

Ilusad päikeselised ilmad on need, mis meelitavad turiste linna igal aastaajal. Kuna kuurortis on peaaegu aastaringselt päikeselised ilmad, siis on linn populaarne sihtkoht ka talvel. Kõige jahedam on jaanuari II poolest – kuni märtsi lõpuni. Aprillis on juba põhja eurooplase jaoks head rannailmad. Kuid talvel on jälle hotellid odavad ning kuna temperatuur on ikkagi ka päeval 14-15C sooja, siis on kuurort ka talvel populaarne.

4. Kultuur, ajalugu, kaunid merevaated

Benidormis on ilus vanalinn, kus on palju kohvikuid, baare, poode. Mere ääres asub kena kirik Iglesia de Sant Jaume i Santa Anna, mis on katoliku usu kohalik tempel. See asub kohe väikesel nõlval mere ääres. Siina on hea mööda minnes sisse astuda, kui lähete Balcó de la Mediterrània vaatama, siis jääb see kirik tee peal. Balcó de la Mediterrània ehk Vahemere terrass on ilus vaateplatvorm vanalinnas mere kaldal.

5. Benidorm on hea koht surfamiseks ja muude merel toimuvate tegevuste ja merealuste vaadete nautimiseks

Nagu ikka mereäärsetes kuurortites on ka siin võimalik harrastada erinevaid tegevusi mere peal ja mere vees. Jeti, kaatri ja paadisõidud, parasailing, merel ning merealuse uurimine ja muud tegevused on populaarsed ning pakuvad elamusi helesinises merevees. Põnev ajaviide on rippsildade külastamine ning köisraudteega mere kohal sõit.

6. Algari kosed on hea võimalus oma päeva veeta looduses

Algari kosed koos looduslike basseinide ja kaskaadidega asuvad Benidormist veidi põhja pool. Sinna on võimalik minna ise autoga või võtta päevatuur mõnest turismifirmast.

7. Külastada ümbruskonnas olevaid teisi linnu ja külastada.

Näieks kultuuri väljasõidud Valencia või Alicante linna. Alicantes on väga ilus suur jahisadam ning samuti kaunis rannapromenaad.

Benidormist Alicantesse saab minna trammiga L1, tramm käib iga 30 min tagant ning trammipilet maksab 2,60€. Võimalik on võtta linnatuur mõnest turismifirmast, see on hea võimalus saada teda ka selle piirkonna ajaloo ja muu huvitava kohta.

8. Hispaania on tuntud oma heade Vahemere toitude poolest.

Söögid, joogid, peod ja ööelu on samuti see mis sina turiste tõmbab. Hispaania on tundud oma heade Vahemeremaade toitude ja rikkaliku toidu ning joogivalikuga. Turiste tõmbavad värsked mereannid, head veinid ning maitsete küllus. Baare, restorane, discoteeke, tantsuklubisid on rannaäärne jalutusala tihedalt täis. Tihe ööelu käib ka rannast natuke kaugemal vanalinnas, kus kitsad tänavad on täis baare, söögikohti ja poode. Piirkond on armastatud sihtkoht brittide seas.

Loe minu reisiseiklustest 15 kuud mööda maailma minu värskest reisikirjast siit:

Loe Valencia koht siit.

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga