Canjon Del Maipo. San Jose Tšiili. Tšiili reisikiri. 14 päeva Tšiilis.

14 päeva Tšiilis. Tšiili reisikiri V osa.

Reis Maipo jõe orgu – Canjon del Maipo.

Maipo jõe org on tuttav kõikidele veinisõpradele. Maipo jõgi (Canjon de Maipo), saab alguse Andidest ligi 5000 m kõrguselt Tšiili ja Argentiina piirilt. Maipo jõgi läbib Santiago kaguosa Metropolitani piirkonna ja Valparaiso maakonna ning suubub Vaiksesse ookeani. Maipo jõe org on oluline veinikasvatuse piirkond ning siin kasvavad just Tšiili parimad punase veini viinamarjad. Kuulsaimad selle piirkonna veinisordid on Cabernet Sauvignon ja Merlot. Maipo jõe org ja piirkond kindlasti tuttav kõikidele veinisõpradele.

Maipo jõe org

Maipo jõgi on vulkaaniline, madal, kärestikuline jõgi ning ideaalne raftinguks. Santiagost tehakse sinna raftingu tuure, matku mägedesse, loodusesse. Seal on palju termaalvee basseine ja korraldatakse SPA tuure Santiagost. Peamised ööbimisvõimalused seal on telkimine, puhakmajad, kämpingud ehk siis selle koha märksõnad on loodus. Sinna ei lasta nimelt ehitada suuri hotelle, hotellidees saab olla Santiagos. Maipo jõe og on koht kus saab nautida loodust. Lähim koht matkamiseks, SPA tuuriks, telkimiseks ja raftinguks on Santiagost 25 km kaugusel asuv San José küla.

Minu reis Maipo jõe orgu aga ei olnud veini degusteerimise tuur. Meie ekskursioon oli Santiagost ca 75 km kaugusele ja ca 2500 m kõrgusele jõe kanjoni servas kulgevat teed mööda kuni maalilise laguunini.

Maipo jõe org
Laguun Maipo mägedes Maipo jõel, meie sihtkoht tuuril. Need värvid ja peegeldus ongi seal sellised.

Kuidas minna? Maipo jõe org asub mägedes ja kõige õigem on võtta tuur.

Kõige õigem on osta valmis reis sinn, pakutakse ühe päevaseid teise Santiagost. Reis oli mul varem ostetud ja juba kodus olles broneeritud. Ostsin reisi läbi Tripadvisori ja see on parim koht reiside ostmiseks. See oli väikese grupiga reis, meie grupis oli 10 inimest. Peale võetakse hotellist või majutuskohast, kui asud Santiago Metropolitani (kesklinna) piirkonnas. Mind võeti peale kell 6:10 hommikul ja kuna ma olin esimene, siis sain lisaboonusena ka linnatuuri. Kuigi see ei ole väga kaugel, läheb reisiks ära terve päev, sest ligi tund läheb aega kuni kõik peale võetakse ning sõit mägedes ei ole just kõige suurema kiirusega. Õhtul tagasi jõudes on linnas ummikud, ja tuleb arvestada, et linnas sõiduks kulub vähemalt tund aega. Kui kõik olid peale korjatud, siis hakkasime liikuma. Giid rääkis kahes keeles, nii inglise keeles kui hispaania keeles.

Kui te tahate minna Canjon del Maipo’sse siis soovitan kindlasti võtta giidiga tuuri. Giidid on neil head ning te nad räägivad palju ajaloolist infot ja infot ka Tšiili kohta, mida te ise ei jõua kindlasti kokku otsida. Valmistuuriga on ka turvalisem sõita, sest sinna laguuni minnes oli lõpus olev mägitee ikka väga keeruline. Nad on kogenud ja ütlesid, et neil ei ole seal üldse õnnetusi, oli näha ka, et nad sõidavad turvaliselt.

Helesinine laguun Maipo jõe kanjonis.

Reisil laguunini linna ääres esmalt väike hommikukohvi peatus, mingi kindlas kohas, kus kõik turismibussid peatuvad. Kõik olidki seal mikrobussid, sest on arusaadav, et sinna ülesse suurema bussiga ei saagi minna. Tee peal on veel mägedes politse või piirvalve kontroll (täpselt kumb ma ei saanudki aru). Kõik bussis olejad ja reisijad pandi enne kirja ning see leht anti siis piirikontrolllis üle.

Siin mõni fotod sellest peatuskohast. San José de Maipo lähedal. Neil ongi nimelt hästi rustikaalsed kohad seal ja nad oskavad selliseid koht hästi luua ja müüa.

Meie reisi lõppeatus. Helesinine laguun, mineraalvee järved, mis mitte kunagi ei külmu ära, kuigi seal kohas on suvel külma kuni -15C. Need ei jäätu ära, sest seal on mineraalvesi.

Maipo jõe org Canjon del Maipo.

Reis oli hästi korraldatud. Teel oli veel peatusi olulistes kohades, aga ütlen, et ega mul iga kose ja allika nimi meeles küll praegu enam ei ole. Uut infot tuleb palju peale, kui aega saan siis saan otsida välja ja lisada fotodele. Ma usun, et laias laastus ei olegi nende väikseste allikate nimed meile olulised.

Tagasi tulles oli veel paar peatust üks mineraalvee allika – kose juures, kust sai edale vett kaasa võtta, mida ma ka tegin.

Fotod on sellised udused, sest seal oligi udune.

Selline see Canjon del Maipo – Maipo jõe org siis on.

Käänulised kitsad tolmused teed, mäed, allikad,mägiojad ja siin meeldib viinamarjadel kasvada.

Üleval fotol peatus laguuni juures, väike kärestik, kus mäe seest tuleb puhas mineraalvesi.

Tagasiteel oli väike piknik, selle allika juures. Piknik sisaldas klaasikest veini, vett ja mõned suupisted. Allpool foto meie reisiseltskonnast piknikul. Selliste gruppidega on lahe reisida, sest tutvub inimestega teistest riikidest. Mina rääkisin peamiselt ühe paariga kes olid USA-st Califorinast, mees ja naine. Nad teadsid Tallinnat ja Eestit, sest olid käinud paar aastat tagasi gruiisil ja peatus oli ka Tallinnas. Minul on hea võimalus siin Eestit tutvustada, sest kuna ma ole märkimisväärselt erinev ka teistest turistidest, siis jään ma silma ning kõik tunnevad huvi kust ma olen. Peaksin vist hakkama kandma Eesti lippu kaasas ja kogu aeg sellega lehvitama. Siis teaks varsti kogu Tšiili rahvas Eestit, sest mind märgatakse siin ka ilma liputa ?.

Tagasiteel oli veel peatus endise raudtee tunneli juures, mis läks läbi mäe. Varem sõideti sinna ülesse rongiga ning sõiduaeg oli 5 tundi. Praegu autoga mööda teed on 1:20 min. Tunneli ette on toodud mälestuseks asju inimestele kes seal on varingu tõttu hukkunud.

Kahjuks ei saa ma siia ülesse laadida videofaile. Videod panen kodus tagasi olles ülesse YouTube.

Tsiili esimese päeva video leiad YouTube-st siit.

Järgmine postitus tuleb reisist Valparaiso ja Vina del Mar.

Canjon del Maipo kohta saad rohkem infot siit.

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga