Oralndo, Kennedy Space Centre

Orlando Florida – USA reisikiri, minek ja Orlando teaduskeskus

Oralndo Florida – see oli meie järgmine USA sihtpunkt. Oralndo on tuntud oma populaarsete filmide teemaparkide poolest nagu näiteks: Walt Disney World, Magic Kingdom, Epcot. Samuti asub seal Universal Orlando Studio ja Islands of Adventure, kus on Harry Potteri võlumaa teemapark. Elanikke on Oralndos natuke üle 309 000. Meil oli planeeritud oli sinna minna Miami -ist rongiga. Rongi sõiduaeg Miamist Orlandosse ca 5 tundi.

Niisiis minek Orlando suunas 30.juuni 2017 hommik

Kohvrid jälle pakitud ja oleme Uber’is ning liigume Miami raudteejaama suunas. Miami Beachist ei olnud erilist võimalust ühistranspordiga raudteejaama sõita. Oleme arvestanud kohale jõudmiseks igaks juhuks varuaega nagu ikka, kuna rongipiletid olid meil ostetud ei saanud hilineda ja jääda lootma järgmisele rongile.  Rongipiletid 4-le maksid $148, pagasi ära andmise eest maksime kohapeal juurde. Rongiliiklus on USA’s muidugi väga nõrgalt arenenud nagu üldse igasugune ühistransport, v.a lennuliiklus.

Ikka natuke seiklusi ka raudteejaama minemisega

Nagu ikka Miamis on inimesed suhtlemisaltid ja nii ka Uber’i juht algatab kohe juttu, eks ta küsib ikka kust oleme ja kuhu läheme. Mina istun tagaistmel ja tegelikult eriti ei kuule mis ta seal räägib. Hakkame lähenema lennujaamaga ühenduses oleva raudteejaama juurde ja selgub, et Uber’i juht arvas, et meie rong läheb lennujaamast, kuid see raudteejaam, kust meie rong pidi minema oli hoopis mujal. Vähemalt ei tulnud talle see pähe. Uberi’t tellides on vaja appi sisestada tegelikult oma lõppsihtpunkt ja siis juht selle järgi teab ja orienteerub kaardil. Võimalik, et meil oli juba tellides tehtud viga ja valitud vale jaam. Õnneks paistab väljas üks politseinik ja juht küsis infot tema käest selle jaama kohta, see jaam kuhu meil on vaja minna on sellest kus me hetkel olime üksjagu kaugemal. Tuleb uuesti tagasi sõita, õnneks on meil aega varutud ja umbes 15 min läheb aega, et jõuaksime õigesse raudteejaama.

Miami raudteejaam

Olemegi õnnelikult kohal. Raudteejaam näeb ise välja küll üsna mahajäetud ning vist 70-ndatest aastatest. On väike jaamahoone, paar rööpapaari on ning korraga väljub ainult üks rong, päevas ongi ainult 2 väljumist kokku. Mõlemad rongid lähevad New Yorki ja 2 rongi tuleb New Yorki’ist ja see ongi kogu liiklus. Sees on üks üsna väike ootesaal, jaamahoone suurus on umbes nagu Tartu raudteejaamas ja ootesaal ka pole suurem.

Mingeid elektroonilisi tabloosid ega väravaid pole, pagasi ära korjamist ja reisijate organiseerimisega tegelevad kohapeal kaks töötajat. Pagas läheb eraldi pagasivagunisse, pannakse sildid käsitsi külge ja kohvrid ühele suurele kärule ootele. Mingit eraldi turvakontrolli kohvritele ja inimesetele ei tehtud. Kui meie rongile mineku aeg hakkas kätte jõudma, siis üks töötaja hõikas selle suure ruuporiga välja, et see ja see rong hakkab väljuma ja koguneda rivvi ootele, lahe :). Polegi niimoodi organiseerimist varem näinud. Kontrolliti piletid ära ja suunati meid rongile mis väljas ootas.

Miami raudteejaam ja rong ülevalpool allpool oleval fotol.

Miami raudteejaam

Mingit eraldi turvakontrolli kohvritele ja inimesetele ei tehtud. Kui meie rongile mineku aeg hakkas kätte jõudma, siis üks töötaja hõikas selle suure ruuporiga välja, et see ja see rong hakkab väljuma ja koguneda rivvi ootele, lahe :). Polegi niimoodi organiseerimist varem näinud. Kontrolliti piletid ära ja suunati meid rongile mis väljas ootas.

Miami – New York rong

Vedaja oli Amtrak, rong oli suur, st pikk ja kõrge ka. Selle rongi lõppeatus oli New York ja sinna ta jõudis alles järgmise päeva hommikuks. Seetõttu olid rongis ka magamisvagunid, meie sõit kestis ligi 5 tundi, sest see oli aeglane rong ja paljude peatumistega.

AMTRAK rong Miami - Oralndo

Väljast oli rong nagu seal kombeks värvimata ja eheda halli metalli värvi, peal ainult firma logod. Ega sees ka erilist kaasaegust silma ei paistnud, ruumi oli see-eest palju. Eesolevate istmete vahel oli ikka nii palju ruumi, et jalad sai täitsa sirgu lükata ja kõrvalistujad ei olnud ka kohe külje all.

Väljast 30C kuumast alguses jahedasse rongi sisse minna on mõnus, kuid mõne tunni pärast ei ole enam nii mõnus istuda suvise kleidiga ruumis, mis on jahutatud 16,6C peale (seal näitas 62F).

Olin oma reisi sallid, mis olid lennukis jm magamiseks peale võtmiseks suurde kohvrisse pannud, kohver oli aga eraldi pagasi vagunis ja sinna ligi ei pääsenud.

Rongisõit Orlando suunas

Kuna olime üsna vara 6:30 ärganud, et kella 7:30 rongijaama jõuda, siis proovisin natuke magada, mingis poolunes õnnestus olla, sest liikumatult olles oli minul küll päris jahe. Teistel reisijatel olid oma tekid ja sallid peal, oli näha, et kohalikud ka teavad, et igal pool transpordivahendites sees on jahe. Ega midagi üle ei jäänud, kui tuli paar korda käia rongi “restoranis”, mis oli pisike müügilett, ostmas sooja sööki ja kuuma teed. Küsisime seal restoranis töötajate käest, kellel endil olid kampsunid kõigil seljas, et miks neil nii külm on igal pool sees. Nad ütlesid, et igasuguste satikate pärast, et need ei hakkaks sees elutsema. Eks pea igal pool inimesed söövad ja joovad ka ja siis on täiesti arusaadav.

Orlando raudteejaam

Uuh, lõpuks kohal. Kui me Orlandos rongist välja pääsesime, siis esimene asi lõi tohutu leitsak muidugi pahviks. Tegelikult jalad ikka üsna kanged sellest jahedas istumisest, kuid õnneks soojendas õues olev 30C soojus need kiiresti üles.

Meie rong Orlandos ja kohvrikäru väljas.

Raudteejaamast oma majutuskohta sõitsime jälle Uberi’ga, sest seekord oli meil üüritud maja, mis asus äärelinnas eramute rajoonis ja otse järve kaldal. See piirkond, kus me peatusime näeb linnulennult välja päris huvitav, veesilmasid täis. Vaata kaarti siit google lingilt https://goo.gl/maps/BFwWhwDKEJ72

Orlando

Orlando ümbrus on üsna soine ja järvi on palju, sealjuures suuri järvi, eks ole järv järve küljes kinni. Seal ümbruses oli näha, et igal majapidamisel on ka oma kaater, paat, jetid jmt. Seal on sellistel transpordivahenditel juba jumet, tahad sõidad sõpradele jeti või kaatriga teise järve otsa külla. Lahe ja seda nad seal ka tegid.

Siin oli meil renditud terve maja mis asus järve kaldal oma privaatase rannaga

Maja oli uhke, muidugi ameerikalikult suur: 4 suurt magamistuba, igaüks sai oma magamistoa. Iga magamistoa juures oli ka oma WC ja vannituba.

Seadsime ennast majas sisse, sirutasime jalgu, aga kaua väljas ei tahtnud olla, sest oli ikka päris palav. Maja oli mõnus ja hubane ja suur, 4 magamistuba, hästi suur elutuba avatud köögiga, suur aed kus oli aiamaja baarileti jm varustusega. Oli oma rand, paadisild, maja küljes oli suur varikatuse alune, justkui mingi veranda, aga hästi suur.

Meie mõnus majakene kus peatusime Orlandos

Oralndo meie majutuskoht

Sellel verandal ja olid aknede asemel putukavõrgud ees ja veranda uksel ka metallvõrguga uks, ilmselt selleks, et mingid loomad sisse ei pääseks. Majas oli pesumasin ja kuivatusmasin, mis olid majast väljaspool verandal eraldi ehitatud ruumi. Köök oli ka korralikult varustatud kõige vajalikuga

Maja juurde kuulus õueala, mis ulatub otse järve randa.

Majast ma loomulikult ei saa fotosid ülesse panna, aga need 2 pilti on meie privaatrannast. Kes sinna kanti satub, siis Oralndos soovitan tõesti rentida maja mõne järve ääres, saate privaatsust nautida või siis basseiniga korter.

Oma privaatrand maja taga.

Oralndo

Õhtupoole oli meil plaanis Orlando Science Centeri külastus, mis ei olnud meie majutuskohast väga kaugel. Vaata siit: https://goo.gl/maps/RMFGh7nA6L52

Natuke puhanud, asusimegi liikuma ja läksime sinna taksoga. Auto oli rendiks broneeritud järgmiseks päevaks, siis oli plaanis külastada Kennedy Space Center’it.

Orlando Science Center ehk Orlando teaduskeskus

Orlando Science Centeri piletid olid meil samuti varem juba kodus neti teel ostetud ja 4 piletit maksid kokku 80€, ehk siis 20€ inimese peale. Science Center ei jätnud erilist muljet, kes on käinud Londonis teadusmuuseumis, siis ei ole mõtet ilmselt enam mujal kuhugi samalaadsesse kohta minna. Tundus, et Orlando teaduskeskus oli rohkem väiksematele kui meie noormehed. Päris palju oli peresid, kes seal ilmselt oma vaba aega ja nädalvahetust veedavad. Esimesel korrusel oli seal loodus ja loomad, sisalikud jm kraam, teistel korrustel ka midagi eriti põnevat polnud. Olid suured mammutite luukered, mis olid kunstmaterjalist, klaasi all olid küll mõned õiged tükid ka.

Viimasel korrusel oli  observatoorium nagu ikka, samuti toimuvad seal igasugused üritused ja show’d. Võib rentida privaatse ruumi ja korraldada seal oma sünnipäeva, samuti oli suur ilus terrass, mida võib ka sündmuse ja peo jaoks reserveerida. Selline ruumide rentimise ja pidude pidamise võimalus paistis, et on igal pool USA-s popp. Võimalik, et ma olen ülekohtune, et meile ei jätnud erilist muljet, siis oli suve aeg ja jõudsime üsna enne kinni panemist sinna. Samuti olime me ise päris palju kohti juba külastanud, et raske oli üllatusmomenti saada. Kui ma paregu vaatasin nende kodulehe kalendrit, siis on näha, et sündmusi toimub pidevalt, on suvekool ja erinevas vanuseastmes töötubasid. See on muidugi tore, et huviringe ja üritusi korraldatakse juba  18 – 36 kuud vanustele, siis on grupid ja koolieelsetele 3 – 5 eluaastastele eluaastast ja koolilastele.

Mida veel nägime Orlando teaduskeskuses

Muidugi oli seal 3D kino ja päeval on filmiseansid: arendavad ja õpetavad ning ka mingid Hollywoodi lastefilmid. Samuti on mingil kellaajal lasershow, seda oleks tahtnud näha küll, aga sellel kellaajal, kui meie olime ei toimunud enam üritusi, tuli ise lihtsalt eksponaate vahtida. Võimalik on maksta nädala tasu ja siis laps käib seal iga päev pärast kooli meisterdamas, nuputamas, kinos jne. Päris hea aja sisustamise võimalus koolieelsetele ja koolilastele. Kindlasti on see noorematele lastele väga huvitav ja arendav. Fotosid ma sealt ei teinudki, kes soovib uurige kodulehelt ja nooremas ning keskmises koolieas lastega tasub sinna minna. https://www.osc.org/about/hours-prices-more/

Allpool väike pildigalerii Orlando teaduskeskusest

Päev oli pikk ja liikusime tagasi oma ilusasse majja, mis meil oli Orlandos nendeks päevadeks renditud.

Sellel õhtu puhkasime oma peatuspaigas, sirutasime jalad välja ja nautisime ilusat öist vaadet järvele mille kohal kumas kuu. Tõesti oli hästi ilus ja vaikne, mõnus sume suveöö. Ilmselt nii nagu neil seal enamus öid on. Tegin foto ühest sildist mis oli seal majas dušširuumis ja see iseloomustab kõike väga hästi ?

See lause ütleb Orlando kohta kõik!

Järgmisel hommikul saime magada ja puhata Kennedy Space Scenter’isse minekuks pidime auto võtma hiljemalt kell 14 rendiputkast ära, sest siis oli laupäev ja kauem ei olnud rendifirma avatud.

Summer

Järgmises postituses saad lugeda Orlando Kennedy Space Center ehk kosmosekeskuse külastust. Vaata siit.

Loe meie reisi eelmist postitust Miami ja Keay West kohta siit.

New York City kohta – mida seal teha ja kuhu minna meie esimene päev NYC loe siit.

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga