Miami Florida Ameerika

Miami – 14 soovitust mida teha ja kuhu minna Miamis

Miami Ameerika – kas sinu unistus on käia kordki elus Floridas Miamis? Mida teha ja kuhu minna Miamis saad lugeda sellest postitusest. Olen Floridas Miamis käinud kaks korda ja praegu on tunne, et tahaks uuesti sinna minna. Huvitav on see, et kui ma hakkan mingist riigist või linnast rohkem mõtlema, visualiseerima ja meenutama, siis hakkab järjest rohkem infot selle koha kohta tulema. Kui ma ei ole selles riigis veel käinud, siis ma vaatan tavaliselt YouTube videoid ja hakkavadki võimalused avanema.

Miks mina tahan uuesti Miamisse minna ja kuhu seal minna ja mida teha, mis on hinnad, kus ööbida ja muud infot leiad sellest postitusest kui loed edasi.

Käime nüüd korra Ameerikas Miamis ära 😉

Ameerika Florida Miami – natuke fakte

Miami linnas on elanikke ligi 500 000 ja see asub Ameerikas Floridas osariigis, mis on tundud oma hea kliima poolest, ehk siis soe on seal kogu aeg, ka talvel on sooja üle 21C°. Keskmine madalaim temperatuur on 21C° ja keskmine kõrgeim temperatuur on 33C°. Talvel sajab vihma vähem, suvel on soojem ja sajab rohkem vihma. Kõige vihmasemad kuud on juuni – oktoober ning neist septembris on umbes 25 sajust päeva. Keskmiselt on aastas 189 sajust päeva, kuid soe on seal alati. Kõige kuivam kuu on veebruar, kui keskmiselt on 8 sajust päeva.

Miami on tuntud oma randade poolest ning Miami Beach lõunaosa on kuulutatud Ameerika puhtaimaks rannaks. Florida ja Miami on ideaalne neile, kes armastavad sooja ilma, randu ja suhteliselt rahulikku elustiili. Seega ideaalne just mulle.

Tundub olevat ilus, ja eks ta nii ongi, soe on kogu aeg ja suvel on niiske samuti. Kellele niiske ja soe sobib nagu väike termides olek, siis sellele peaks Miami kliima hästi sobima. Soe kliima teeb piirkonna ja linna atraktiivseks ning hea mahe kliima on teinud sellest linnast ühe kalleima Ameerikas.

Mis on Miami hinnatase?

Kui küsite, kas Miami on kallis, siis vastus on jah. Öeldakse, et linn on üks maailma kõige kallimaid linnu. Elukallidus pidi olema üle 20% kõrgem, kui ülejäänud Ameerikas. Võite saada küll odava lennupileti, kuid raha kaob seal kiiresti. Võin oma kogemusest öelda, et näiteks majutuste hinnad olid võrreldes 5.a. taguse ajaga kõvasti, ehk isegi 2x tõusnud.

Esimesel korral käisin ma Miami Beach linnas 2017.a. suvel, mis on tegelikult täiesti erinev linn ja mandril oleva Miamiga sillaga ühendatud. Miami Beach linnas on elanikke natuke üle 80 100. Seetõttu oli mul seekord soov just Miami linna ja downtowniga tutvuda.

Allpool fotol on sild, mis ühendab Miami linna mandril ja Miami Beach lõunaosa saart, mis paistab tagapool. Eespool on uhke jahisadam, mis on üks linna tõmbenumber.
Miami Florida

Kuidas võiks seda linna iseloomustada?

Linn on puhas ja avar, linna iseloomustab avarus ja parkide rohkus, kus inimesed käivad jooksmas, sportimas, jalutamas ja muidu vaba aega veetmas. Siin on suuri muuseume ja kohti kus saab aega koos pere ja sõpradega veeta. Sooja kliima tõttu on piirkonnas palju festivale, spordiüritusi ja muid sündmusi. Näiteks 2024.a on praeguseks üles pandud 8 muusikafestivali, kuid neid võib tulla jooksvalt juurde. Miami muusikafestivalide kohta leiad rohkem infot siit. Toimuvad suured kontserdid ja golfivõistlused.

  • Linnas jõgi, kanalid ja palju, palju laguune ning väikseid järvi. Oma kaater kulub Miamis asja ette ära, et ringi liikuda ja sõpradele külla minna.
  • Miamis on ülikool kus õpib umbes 16 000 üliõpilast erinevatest maadest.
  • Miami rahvusvahelisest lennujaamast on kõige enam lende Kariibi mere piirkonda Ladina – Ameerika riikidesse.
  • Seal on delfiinid.
  • Palju muuseume.
  • Festivalid, karnevalid ja head Ladina Ameerika toidud.

Nagu ikka Ameerika linnad on siin samuti tänavad korrapäraselt sirged ning linn on jagatud erinevateks linnaosadeks-piirkondadeks.

Mida teha Miamis ja kuhu minna?

Tegevusi on siin päris palju. Kuigi rannad on selles piirkonnas olulise tähtsusega, ei saa alahinnata ka muid tegevusi. Toon siin allpool järjest ära rohkem märkimist väärivad kohad mida külastada ja tegevused mida teha.

1. Miami South Beachi ja Skyscraper’id – lõunaosa

Nagu ma eelpool juba kirjutasin, siis Miami Beach on eraldi linn, mis on mandriga sildadega ühendatud ja jaguneb põhja- ja lõunaosaks. Lõunaosa on just see, kus on trendikad baarid, ööklubid ja mille ööelu tasub vaatama minna. Eelmisel korral Miamis olles olime põhjaosas ning see oli küll hästi vaikne, puhas ja rahulik piirkond. Rannaaladel on grillimise kohad. Ööskeks pannakse rand kinni.

Miami Beach lõunaosa on veel kuulus ja tuntud oma luksuslike hotellid poolest, mis kõrguvad rannas. Neid tasub vähemalt vaatama minna. Seal on ööklubid, kasiinod ja elav ööelu.

Lisaks rannale, kõrghoonetele ja ööelule on saarel veel kena botaanikaaed mida tasub külastada.

Selline siis on Miami. Skyscraper’id, pargid ja uhked autod ning luksusjahid.

2. Little Havanna ja Calle Ocho

Kindlasti tasub kesklinna piirkonnas külastada linnaosa mille nimi on Little Havanna (Väike Havanna) ja just Calle Ocho street (tänav). See on piirkond, kus saab nautida autentset Kuuba toitu ning shoppata väikestes mõnusates poodides. Seal käib vilgas tänavaelu ning see on värvikirev piirkond nagu tõeline väike Havanna.

Calle Ocho on koht, kus igal aastal märtsi alguses toimub suur kunsti, muusika, toidu ja tantsufestival. See on osa Miami karnevalist ja tähistab igal aastal Miami karnevali lõppu. Festival on asutatud 1978 ja toimub igal aastal märtsi alguses esimesel või teisel pühapäeval. Karneval kokku hõlmab enam kui 24 linnaosa, meelelahutuslikke tegevusi ja etteasteid on 30 laval, proovida saab maitsvaid Ladina-Ameerika toite ja imetleda näitusi. Tantsitakse salsat, bachatat, merengue’t, reggaetoni ja teisis Ladina-Ameerika tantse ning kuulata saab džässi, bluusi ja palju teisi erinevaid muusikastiile.

Miami festival on tuntud selle poolest, et seal on püsitatud mitemeid rekordeid. Näiteks: on loodud maailma pikim sigaret, suurim doominomängijate kontsentratsioon ja mitmeid teisi rekordeid on seal tehtud.

Kahjuks olin mina seal aprilli II pooles, seega olid need üritused juba läbi. Kuid võite arvata, et hinnad hotellides ja teistes majutuskohtades on sellel ajal 2 korda või rohkemgi kõrgemad.

3. Domino Park

Little Havanna lähedal asub Domino Park, mis on kuulus oma doominoturniiride poolest. Soovi korral saab seal oma doomino mängu oskusi proovile panna.

4. Coconut Grove

Biscayne’i lahe kaldajoont ümbritsev Coconut Grove on luksuslik ja kena roheline piirkond, kus on CocoWalki kaubanduskeskuses ja selle ümbruses on palju mõnusaid väikseid rahulikke kõnniteekohvikud ja butiike-kaupluseid. Piirkonna rohealade hulka kuuluvad laheäärne Barnacle’i ajalooline looduspark, kus asub mangrovimets ning ikooniline Vizcaya muuseum ja aiad, mille keskel on uhke Itaalia stiilis villa.

Kohe kaldapealsel veepiiril asuvad purjetamisklubid ja jahisadam. Väga mõnus piirkond ostlemiseks, kohvikutes istumiseks ja niisama ajaveetmiseks.

5. Downtown

See on piirkond, mille külastamist ei tohiks ära jätta. Mis iseloomustab Miami kesklinna – lukusushotellid, pilvelõhkuja, suured kaubanduskeskused ja ilusad suured pargid. Miami kesklinn on elav ostupiirkond, kus on samuti muuseumid ja kultuuri- ning ürituste toimumiskohad. Päevasel ajal on kaubamajad ja tänavad täis jalakäijaid ja ostleajid, turiste, muuseumide külastajaid, uudistajaid ja kohalikke. Kuid õhtu saabudes ei jää piirkond vaikseks, kuna kesklinnas toimuvad erinevad üritused.

Downtownis asuvad: Kaseya keskus, Adrienne Arshti keskuses, Miami City ballett ja Florida Grand Opera ning Pérezi kunstimuuseum.

Allpool fotol on ees, see kõige madalam nurkadega hoone on Adrienne Arsht Center – Adrienne Arshti Miami-Dade’i maakonna etenduskunstide keskus.
Adrienne Arshti Miami-Dade'i

6. Kaseya keskus – endise nimega American Airlines Areen

See on suur areen, kontsertite ja ürituste keskus, kus toimuvad pidevalt mainekate artistide kontserdid või siis spordivõistlused. Sageli on tohutud rahvahulgad vaatamas siin korvpalli võistlusi. Keskus mahutab 19 500 inimest, sealhulgas on seal 2105 klubikohta, 80 luksuslikku sviiti ja 76 privaatboksi. Näiteks alustab maailmakuulus laulja Madonna seal oma kontsertuuri ja tema kontserdite avašõud toimuvad seal 6 – 9 aprillil 2024. Piletite hinnad algavad $190, kuid on kordades kõrgema hinnaga pileteid. Muideks pileteid on veel saadaval.

Kaseya center – suur arena keskus on sellel allpool oleval fotol kanali kaldal kohe paremal see madalam hoone. Teisele poole jääb Phillipi ja Patricia Frosti teadusmuuseum.
Kaseya centre Miami

Lisaks asub kompleksis intiimsemate etenduste jaoks The Waterfront Theatre, see on Florida suurim siseteater, mis mahutab 3000–5800 külastajat. Teatrit saab seadistada kontsertide, jumalateenistuste, pereürituste, muusikateatri etenduste ja muude lavastuste jaoks.

7. Phillipi ja Patricia Frosti teadusmuuseum

See on tohutu võimas ja kena hoone ja kaasaegne muuseum. Koht, kus tegevust jagub ning siin toimub pidevalt erinevaid üritusi ja sündmusi kogu perele. Muuseum asub kesklinnas Maurice A. Ferré pargis ja hoone suurus on 18 580 m² ja see on juba ise vaatamisväärsus. Hoone on kujundanud auhinnatud arhitektuuribüroo Herzog & de Meuroni poolt. Arhitektide loodud Frost Science lõikab Miami siluetile sama muljetavaldava silueti eraldiseisva sfäärilise planetaariumi, 500 000 gallonise (1 892 705.89 liitrise mahuga) koonusekujulise akvaariumi ja sise ning välislinnakuga. Muuseumi juurest avaneb suurepärane avar vaade nii Biscayne’i pargile kui ka sädelevale lahele. Ümberringi särab suurlinn oma tuledes.

Muusem on ja selle suu akvaariumihoone, mis on ümar, on näha sellel fotol. Need on madalad hooned skyscraper’ite ees.
Phillip & Patricia Frost Museum of Science

Muuseumis on maailmatasemel planetaariumi ja akvaarium. See on üks väheseid muuseume kogu maailmas, kus ühes muuseumis on nii akvaarium kui ka planetaarium. Hoone on jagatud mitmeks tiivaks ja Põhja- ja läänetiivad pakuvad kuuel korrusel vaatamiseks interaktiivseid näitusi, mis on pühendatud Evergladesi ökosüsteemile.

Pileti hind täiskasvanule algab $29. Muidugi saab seal korraladada sünnipäevi, üritusi, toimuvad erinevad töötoad ja lastele laagrid.

8. Perezi kunstimuuseum

Pérezi kunstimuuseum Miami (PAMM) on oma põnevate eksponaatide, praktiliste töötubade, haridusprogrammide, loengute ja kogukonnaüritustega kesksel kohal kui üks Miami kesklinna silmapaistvamaid kultuurilisi sihtkohti.

Muuseumi hoone on projekteeritud tunnustatud samuti Šveitsi arhitektuuribüroo Herzog & de Meuroni poolt. Hoones on muljetavaldav 20. ja 21. sajandi kunstikogu, rõhuasetusega teostel, mis on seotud Miami etniliselt rikka kogukonnaga ning Ladina-Ameerika, Kariibi mere ja Aafrika algupärase eluga. Kunstisõbrad saavad tutvuda muuseumi kolmel korrusel asuvate galeriidega, mis koosnevad peaaegu 3000 alalisest eksponaadist ja täiendavatest hoojalisest väljapanekutest. Vaatamist jagub ka muuseumi õuealala, kus saab imetleda lopsakaid ja rippuvate taimedega aedu ja suuremahulisi skulptuure keset looduslikku võrkkiige aeda.

PAMM asub Muuseumipargi kaugemas idanurgas Frosti teadusmuuseumi ja Biscayne’i lahe vahel.

9. Bayfront park kesklinnas

See park on imeltusväärne kus saab lihtsalt südalinnas jalutada või külastada muuseume ning vaadata linna vaaterattalt. Pargis saab jalutada, sportida ja siin samas lähedal on kõik eelpoolmainitud muuseumid, mida külastada, kuid planeeriga iga päeva peale üks või kuni kaks kohta, muidu ei saa teemat nautida.

Pargi istub rahavas niisama maas koos sõprade või perega ja veedab aega, saab kino vaadata, süüakse ja chillitakse. Allpool sellest foto.

Miami Bayfront park

10. Sadam ja kruiisid

Kaatrite, purjekate, jahtidega sõitmine on lõbustus ja ajaviide mis kuulub Miami elustiili ja selle linna juurde. Meresõidu ja lõbustuste võimalusi on igasuguseid nii privatseid jahisõite luksusliku jahiga kui ka väiksemate laevadega. Mida iganes aga soovid.

11. Bayside Marketplace – see on suur mereäärne kaubanduskeskus

Siin näete ameerikaikku vaba aja veetmist. Kaubanduskeskus kulgeb sadama lähedal piki kallast kus on erinevaid poode nii suuremaid ja väiksemaid ning toidukohti. Kõik tuntud ameerika kiirtoiduketid on siin esindatud. Igal sammul on kokteilbaare ja discoteeke. Rahvast palju ning see on koht kus ameeriklane armastab oma vaba aega veeta ja lõbutseda. Lisaks suurematele söögikohtadele pakutakse snäkke, burkse, kooke, churroseid iga mõne meetri järel. Portsjonid on ameerikalikult suured.

Allpool fotod Bayside marketplace – turg kus on söögikohad, poed, lõbustus, discod, baarid ja laevasõidud saab samast kohast.

Mida seal osta saab? Tegelikult annab Ameerikas otsida mida ei saa osta, Ameerikas on kõike ja hinnavahed on suured. Saad osta hulgi ja väga odavalt, aga saad osta ka kallilt. Kuid üldiselt on korraliku kvaliteediga riided ja ka firmariided Ameerikas igal pool odavamad kui näiteks Eestis. Seega tasub siin shopata küll.

Mõned fotod siis Bayside marketplace kohast. Söögiportsjonid on üüratud.

12. Delfiinid

Miami on koht kus näeb ja saab vaadata delfiine. Nende vaatamiseks peab minema merele kas kaatriga või mõne muu meresõidukiga. Kuid kahte linna Miamit ja Miami Beachi ühenadvate sildade vahel on maa-alad kus on kõrghooned korteritega ning nende rõdudelt või akendest on võimalik näha ja jälgida samuti defiinide hüppeid.

Siin allpool on foto ühest sillast ja seal taga on kõrghooned ning ka ookeani kaldail olevaist kõrghoontest ja seal olevatest kõrghoonetest pidi saama delfiine näha.

13. Troopiline botaanikaaed Fairchild

Fairchild on imeline koht Miami linnas, kuhu tasub minna. Oaas keset linna. Siin saad lihtsalt oma päeva veeta jalutades ning imetledes troopilis taimi ja liblikaid. Kuid selles botaanikaaias toimub pidevalt erinavaid töötubasid alustades koduaiandusest ning lõpetades erinevate joonistamiskursustega. Õhtuti on suveõhtu kontserdid, mille piletid võrreldes Eestiga siiski ei olegi väga kallid. Hind 25USD kandis. ning võid lisaks võtta veel piknikukorvi toitudega. Lisakas toimuvad siin veel suvelaagrid ning nagu ikka Ameerikas, nii saab ka siin oma sündmusi tähistada (sünnipäevad, pulmad ja mis iganes tähtpäevad). Muidugi toimuvad siin teadusklassid, linnuvaatlus ning veel koerte kohtingud!

Päevapilet maksab umbes 25USD. Pensioäridele, lastele ja üliõpilastele on hind soodsam, parkimine on tasuta. Täpsemat infot Fairchild botaanikaia kohta leiad veel siit

14. Golf, glofi mängimine ja golfi võistluste ning selle ala maailmastaaride mängu jälgimine

Loomulikult on see koht kus mängitakse ja kus saab mängida golfi. Golfiväljak asub Doral piirkonnas. Just varsti, 5.–7. aprillini toimub Trump National Doralis LIV Golfi Miami turniiri mida oodatakse põnevusega, sest sellest võtavad osa paljud kuulsad golfimängijad. Fännidel kui ka entusiastidel eksklusiivne võimalus näha mängimas seal selle spordiala suurimaid talente. Doral piirkonnas olin mina samuti mõned ööd ning selle kohta on mul allpool eraldi kirjutatud. Seega loe edasi ….

Mis mind viis Miami?

Olles terve märtsi 2022.a. veetnud Tais ning pool aprilli Itaalias, tundus olevat mulle liiga vara veel Eestisse tagasi naasta. Seega seadsingi suuna Ameerika poole ja kuna mulle jättis Miami esimesel korral hea mulje, siis selle ma sinna läksingi. Mingi mõte oli ajusopis ka, et võib olla jään seal pikemalt paika ja vaatan mingi elamise pikemaks ajaks. Seetõttu uurisin juba siis hinnaklassi ja võimalusi ning olen selle teemaga kursis. Võib öelda, et kahe aasta jooksul rendi hinnad ei ole küll tõusnud. Seal saab kesklinna skyscraper’is korteri umbes 2000 USD eest kuus rentida.

Mis minule Miami juures meeldis oli see, et siin on päris palju suuri parke, siis seetõttu on linn roheline. Nagu näete ka postituse kaanefotolt on ookeani ja kesklinna vahel ilus palmidega haljasala. Parke ja haljasalasid on kesklinnas rohkemgi. Järvede ja vee rohkus lisaks muudab selle linna veel huvitavamaks. Vaatamata downtownis kõrguvatele skyscraper’itele tundub linn ikkagi avar ja rahulik. Kohti, mida seal olles külastada on palju ja kui rahulikult asja võtta siis oleks seal paras umbes kaks nädalat või isegi kuu aega rahulikult kohapeal olla. Mina olin nädala, kuid oleksin hea meelga olnud kauem.

Kus Miamis ööbida, hotellid ja hinnad?

Kui vaadata kesklinna hotellide hindu, siis näiteks Downtown Four Season Hiltonis on hind üle 700 eur/öö ja sellele hinnale tulevad tavaliselt juurde veel linna maks, kuurortmaks ja vahel veel mingeid muid tasusid nagu näiteks töötajate tervisekindlustus vm. Need tasud lisanduvad järjest alghinnale ja on lisatud vastava % näol. Sageli on lõpphind seetõttu ligi 2x kallim, kui see hind mida alguses näete. Kuid Hiltoni keti toimib väga hästi ka punktide süsteem ning, kui teil on kogunenud piisvalt punkte, siis saab neid edukalt ööbimiste eest kasutada. Punkte saab ka osta. Punktide ja kupongide kogumine on teema mis Ameerikas tõesti toimib.

Mida peate Ameerikas hotellides ööbimisel veel arvestama on see, et kõik need hotellid ja kui broneerite ja rendite auto, siis võetakse sinu kaardilt deposiidi tasu, juhuks kui sa peaksid midagi ära lõhkuma vmt. Tasud ei ole väikesed ning on enamvähem ühe või kahe öö suurune tasu, mis sul kaardilt broneeritakse. See kantakse tagasi alles mõne nädala jooksul kui sa oled hotellist välja läinud. Kuna mina vahetasin Ameerikas ja Miamis hotelle umbes iga 3 öö järel, siis oli mul lõpuks ikka päris suur summa (üle 3000 eur) hotellide poolt kaartidel broneeritud. Seda peate lihtsalt Ameerikas reisides arvestama, et rahavarusid oleks piisavalt.

Alla 130 eur öö mina mitte ühtegi normaalset kohta ei leidnud. Airbnb kohad, mis on korralikumad on samuti kallid.

Miami ööbimikohad.

Alguses bronnisin kolm ööd ühes Holiday Inn hotellis, mis oli lennujaamale suhteliselt lähedal. Lihtsalt mõtlesin, et puhkan välja ja siis hakkan vaatama, mis ma üldse siin Miamis teen. Hea on see, et seal on peaaegu, et igas hotellis ikka bassein, mille servas saab natuke külili visata. Üks asi mis ma küll kohe tahan välja tuua on siiski see, et ega ma lõpuks neis basseinides väga ikka ei käinud ka, sest seal oli nii tugevalt lisatud kloori või muid kemikaale, et pärast bassein tõmbas nahk kohe 2x väiksemaks ja kloori lõhna ei saanud isegi dušši all käimisega kohe maha.

Üldiselt on lennujaama piirkond täiesti normaalne ja puhas. Ketihotelle on palju, Hiltoni omasid oli samuti mitu, kuid ega mul ei olnud siis kavas Miamis viibides olla ainul Doral Bay’s.

Kuna ma olin Tais ookenis ja basseinides küllalt vedelenud, siis ei olnud see minu jaoks ka väga teema. Natuke oli minu jaoks isegi jahe, alguses oli päeval kõigest 24C° sooja.

Mis piirkond on Doral?

Allpool olev info – Evergladesist tööstuskeskuseni kodulinnani – Dorali linnani 1950- 1980 (Ciudad Dorali esitatud teabe põhjal, mille on kirjutanud Cindy Rodriguez-Pereira).

1950 aastate lõpus ostsid kinnisvarapioneer Doris ja Alfred Kaskel umbes 49 000 dollari eest golfiväljaku ja hotelli rajamise kavatsusega 2400 aakrit sooala NW 36 Street ja NW 74 Street ning NW 79 Avenue kuni NW 117 Avenue vahel. 1962. aastal täitus Kaskeli unistus, kui nad avasid hotelli ja maaklubi, kus olid Blue, Red ja Par 3 golfiväljakud. Nad andsid sellele nimeks Doral – Dorise ja Alfredi kombinatsioon.

Ajakirjas The Miami Herald ilmunud loo kohaselt sündis Alfred Poolas ja rändas 21-aastaselt New Yorki ning temast sai kinnisvaraarendaja. Tema esimene projekt oli 15 000 korteri ehitamine New Yorki. Pärast Dorisega abiellumist kolisid Kaskelid lõunasse ja ehitasid Miami Beachile Doral Beachi hotelli ja Carilloni hotelli. Kui Country Club oli ehitatud, transporditi külalised rannast maaklubisse üheks päevaks golfiväljakul.

Dorali esimese struktuurina sai Dorali hotell ja maaklubi piirkonna populaarseks kohaks. Teisel tegevusaastal võõrustasid Kaskelid esimest Doral Open Invitationali, Florida PGA suursündmust. Pärast omanike muutumist aastate jooksul ostis Donald Trump klubi 2012. aastal 150 miljoni dollari eest ja selle nimi muutus Trump National Dorali golfiklubiks. See on jätkuvalt rahvusvaheliselt tuntud oma golfiväljakute, eriti Blue Monster’i poolest, ja see võõrustas kuni 2016. aastani PGA Tour Tournamenti.

Spaa, mida algselt nimetati Saturnia rahvusvaheliseks spaaks, lisati kuurordile 1987. aastal ja see on üks USA populaarseimaid spaakohti ja Florida osariigi suurim.

Dorali linn on väga lühikese aja jooksul jõudnud väga kaugele ning äratab positiivset tähelepanu Fortune 100 ettevõtetelt, ema- ja popettevõtetelt, noortelt peredelt ja pensionäridelt. Praegu on Doral läbimas arengumuutust tipptasemel elukohtade ja ettevõtetega sellistes piirkondades nagu Downtown Doral, City Place Doral ja Midtown Doral. Üha enam inimesi valib Dorali oma elu-, töö-, investeerimis-, õppimis- ja mängukohaks.

Olin seal paar ööd ja minule jättis see piirkond hea mulje. Puhas, turvaline, lennujaamale suhteliselt lähedal samuti.

Kusjuures seal olid väga korralikud ökopoed ja ühes postituses ma korra küsisin, et pakkuge kus riigis ma kõige tervislikumalt sõin ning õige vastus on US.

Et US-as tervislikult süüa on seal võimalusi ikka väga palju. Muidugi on “saasta” – kiirsöögi söömine umbes 5x odavam, kuid tervislikult toitumine ei ole Ameerikas kallim, kui Eestis ja valikuid seda teha on palju rohkem samuti.

Mõned fotod allpool Doral piirkonnas olevas ökotoidupoest, mis oli kohe minu lähedal.

Edasi liikusin sealt downtowni

Ideesid oli mitmeid, kuid tavaliselt ma nüüd enam ei pane väga kindlat reisikava kokku. Asjad kulgevad jooksvalt

Siin ma siis olen lõpuks omas elemendis Miami kesklinnas Hiltonis 14 korrusel.

Miami Hilton Downtown hotelli kohta vaata siit.

USA Ameerika Miami Beach

Miami Beachi kohta saad lugeda minu reisiblogist siit ja Key West reisi kohta.

Miami Beach, seiklused Miamis – USA, Ameerika reisikiri.

Kuidas ma üldse oma ümbermaailma reisiseiklusse sattusin saad lugeda minu esimesest reisiraamatust siit.

Loe veel reisimisest siit.

About the author