Miami Beach

Miami Beach, seiklused Miamis – USA, Ameerika reisikiri.

Miami Beach – kes ei unistaks minna kas või korragi elus Miamisse. Kuldsed rannad ja kirev öö elu. Loomulikult oli meil vaja oma Ameerika reisi ajal ka Miamis käia. Torontost Miamisse minekuks oli ainuke loogiline variant lendamine. Täpsustan siinikohal infot, et ametlikult on Miami ja Miami Beach kaks eraldi asulat, mis on füüsiliselt kokku sulanud. Miamis oli 2010 aasta andametel üle 5,5 miljoni elaniku, aga Miami Beach on Tartu suurune linn oma elanike arvu poolest, mis 2010.a. andmetel oli natuke üle 91 000.

27.juuni Miami International Airport kell 21:43.

Kuna Kanadas said tolliprotseduurid juba tehtud, siis siin seekord palju aega ei kulunud. Saime kiirelt kohvrid kätte ja välja, kus ootas ees soe ja niiske leitsak. Neil päevadel mil seal olime oli 30C sooja ja igal õhtul sadas äikesevihma. Mõnus, mulle selline ilm sobib ja niiskus sobib ka. Tellisime Uberi ja sõitsime oma majutuskohtadesse. Seekord olid meil ööbimised peredel eraldi, meie Mihkliga olime ühes väikeses hotellis ja teised olid meist ca 1 km kaugusel sõbra korteris. Majutuskohad olid piirkonnas Surfside.

Meie teekond lennujaamast majutuskohta:
https://goo.gl/maps/uJt9tsvpySD2

Meie peatumispaik Miami Beachis.
https://goo.gl/maps/uSbyPUMCCZK2

Esimesed muljed Miami Beach kohta.

Miami Beach -is oli kohe teine õhkkond kui NY’s. Inimesed tundusid avatumad, sõbralikumad, suhtlemisaltimad. Uberi juht küsis kust me oleme ja ta teadis küll Eestit ja teadis Tallinnat ning seda, et Tallinnas pidid olema ilusad naised. Kui ma õigesti mäletan, siis oli tal vist isegi üks sõber kes on Tallinnas käinud. Muidugi, ongi siin meil ilusamad naised. Mina tegelikult nimetaks hoopis nii, et kodust välja minnes on meie naised siin rohkem sätitud ja korralikult riides.

Minu tutvusringkonnas on vist küll kõik naised sellised, kes kodust välja minnes vahetavad riided ikka ära, st ühed riided on kodus toas olemiseks ja teised riided on linnas, st kodust väljas käimiseks. Seal on ilmselt tavapärane, et samade riietega lebotatakse sohval, tehakse süüa ja siis minnakse välja poodi ka. Ma arvan, et sellest see vahe tulebki.

American dream Miam – USA.

Uber’iga hotelli sõites paistsid aknast võrratud öised linnavaated, mis olid tõelised unistuste filmi vaated. Kuuvalgel läikiv meri ja linn saartel, palmid, suured jahid ja sadamad, tuledes kõrghooned Downtown jne, jne. Eks me oleme seda kõike filmides ka näinud, aga oma silmaga on hoopis teine tunne. Sinna tahaks veel tagasi minna ja olla rahulikult vähemalt nädalakese – või kaks, kui mitte mõned kuud või aastad?

Meie baseerusime Miami Beach -il põhjaosas ja Miamit ennast nägimegi ainult kahjuks sealt läbi sõites, sest ajakava oli tihe.

Hotellide hinnad Miamis.

See hotell, kus meie ööbisime, oli mõnus väike hotell, rannale lähedal, lähedal oli ka park, keskus poodide ja söögikohtadega jalutamise kaugusel. Piirkond oli rahulik, hotelli hoone oli madal ja olid eraldi majad ringis ümber basseini. Hind oli Miami kohta väga soodne, esialgne broneeringu hind kolme öö eest oli $250. Loomulikult tulid maksud juurde, seda juba hoiatab ka booking.com jm kohad, et maksud tulevad juurde. Koos maksudega läks kokku $290.37.

Võrdluseks võin tuua näite, et 40% sooduspakkumisega oleks Hiltonis või mujal samas vahemikus ööbimine läinud maksma alates $800. Ja loomulikult oli ööbimine ilma hommikusöögita. Kallid kaasamaalased, ärge võtke endale majutusi soojades maades koos hommikusöögiga samas hotellis, te jääte väga paljust ilma. Soojades maades on alati ümbruses palju erinevaid söögikohti ja minu jaoks jube tüütu sõltuda mingist hotelli hommikusöögi kellaajast ja tulla siis ülesse.

Soovid luksulikku elu siis soovitan valida The Ritz-Carlton, South Beach (Miami Beachi) lõunaosas.

Meie ööbimiskoht.

Meie majutus oli muidugi tagasihoidlik. Toas oli meil väike külmik ja samuti kohviautomaat koos kohvi, suhkru, tee jm vajaliku ja vajalike tarvikutega: ühekordsed nõud, salvrätid jmt. Järgmisel hommikul täiendati koristamise käigus varusid, just samuti nagu Inglismaal. Voodid on mõnusad suured ja samuti on iga voodi kohta vähemalt 4 patja. Siinkohal pöördun Eesti hotellide poole, palun hakake samuti panema tubadesse veekeetjaid või väikeseid kohvimasinaid koos vajaliku varustusega ning ärge palun koonerdage patjadega!

Meie hotell kus olime on siin.

Beach Place Hotel, Miami Beach. Eks neil on seal hotellidel nimed alati uhked, kuid see oli selline keskmise tasemega normaalne hotell.

Alguses plaanisime, et läheme õhtul kohe basseini ujuma, kuna bassein oli osade tubade akende all, siis ilmselt oli basseini kasutamiseks mingi kellaajaline piirang. Kui me olime ennast sisse seadnud ja toidupoes käinud, siis oli basseini ümbrus juba vaikne ning me ei läinud sinna sulistama ja teisi segama. Basseinis jäigi käimata. Järgmine päev 28. juuni oli meil planeeritud puhkuseks ja rannaks. Lõpuks ometi!

Uus päev on alanud.

Ongi hommik, akende ees on küll paksud kardinad ja toas töötab konditsioneer, aga võib arvata, et väljas on muutumatult soe, seda kinnitabki telefoni ilmainfo. Teen endale kohvi ja hommikusöögi, Mihkel jääb tuppa magama, mina lähen linna uurima ja temale plätusid ostma. Linna kõndida ei ole pikk tee, kuid kuna kell 10 paistab päike juba täitsa kõrgelt, siis ma eelistan kõndida nendel teepooltel, kuhu jääb vari. Samuti on vajalik kaasas kanda veepudelit. Vett saab õnneks igalt poolt osta.

Hotell ja naabruskond.

Meie hotell asub piirkonnas, kus on madalad elamud ja väga palju on maju siltidega, et anda rendile maja või korter jne. Ilmselt enamus selles piirkonnas ongi rendile andmiseks suvitamiseks. Linn, st selle piirkonna keskus näeb välja nagu ikka rannalinnad. Söögikoht, kauplus rannariiete ja suveniiridega, söögikoht, kohvik, jälle pood ja vahelduseks vahele mõni supermarket.

Natuke veel infot Miami kohta.

Supermarketitest saab osta muide soodsa hinnaga täiesti korralikku sooja lõunasööki, mida on väga erinevaid sorte soojalettides müügil. Vaatasin, et umbes $3-6 läheb kaasa ostetud soe söök maksma. Linnapildis jääb silma, et valdavalt on poodide sildid ja söögikohtade sildid ja nimed hispaani keelsed, samuti oli tänaval valdavalt kuulda hispaania keelt, mitte inglise keelt.  Wikipedia 2010 andmetel ongi Miamis üle 70% elanikest hispaania päritolu koos Ladina-Ameerika päritolu hispaanlastega. Väga palju on hispaania ja mehhiko ning argentiina söögikohti. Siltide järgi paistab, et kui pole kohe päris restoran, siis saab süüa keskmiselt $7 – $9 eest.

Linna seiklema.

Palju soodsam kui meie tuntud kuurortlinnas Pärnu. Siin linnas on vähemalt söökide ja söögikohtade valik väga rikkalik, mitte ainult kiirsöögikohad. Mõjutusi on palju Ladina-Ameerikast. Astun siis ühte suuremasse poodi kus müüakse kõike, eks seal on igasuguseid poode, see paistis olevat natuke korralikuma ja kvaliteetsema kaubaga. Siin müüjad kohe tervitavad ja on sõbralikumad mitte tülpinud nägudega nagu NYC.

Shoppamas.

Kui olen poes mõned minutid viibinud, siis algatavad müüjad juba ka suhtlemist laiemal tasapinnal kui ainult kaubad mida nad seal pakuvad. Esmalt küsitakse kust ma endale need kingad ostsin mis mul jalas on, et väga head ja ilusad :). Mul olid jalas paksema platvormtallaga rihmikud. Ütlesin, et oma kodust, et mitte Miamist. Müüja vastu, et seda ta ka arvas, et siin selliseid kahjuks pole ja tema väga tahaks just selliseid saada. Siis muidugi, et kust ma pärit olen, kelle koos reisime, kus veel oleme käinud, kui kaua oleme Miamis, kuhu veel läheme edasi, kui vana on mu poeg ja kas on üks laps jne, nagu ikka suvituspiirkondades on inimesed siin suhtlejad ja sõbralikud. Leidsingi sealt sobivad pältud ja ostsin veel üht-teist suveniirivärki ikka kohaliku Miami sümboolikaga, milleks on peamiselt palmid.

Tagasi hotelli.

Asusin tagasi hotelli poole liikuma. Kell oli vast 12 ringis ja väljas oli juba päris palav, mõtlesin, et vaatan kas saan sinna mingi ühistranspordiga. Miami Beach on pikk ja kitsas ning kaks peamist sõituteed lähevad piki saart, mis on kitsamas osas ühesuunalised (seda on näha ka kaardilt). Linna minnes nägin, et seal sõidab mingi trammi välimusega buss, st trammi moodi aga sõitis ratastega, nimeks oligi tal tramm.

Seiklused trammis.

Jäin peatusesse seisma ja peagi see tramm saabus. Küsisin trammijuhilt mis maksab ja kas saan sinna kuhu tahtsin minna. Selgus, et trammisõit oli tasuta! Väga tore! Trammis olid peamiselt vanemad prouad kes kõik rääkisid hispaania keeles. Üks vanem proua küsis trammijuhilt infot, et millal ta peab maha minema kui tahab minna mingile tänavale. Trammijuht huvitval kombe ei osanud hispaania keelt ja küsis, et kas keegi oskab talle öelda, mida see proua tahab. Selgus, et ülejäänud inimesed trammis ei osanud jälle inglise keelt ja mina olin ainuke kes sai aru nii inglise keelest kui hispaania keelest. Küsisin siis proualt üle mis ta soovis ja seletasin trammijuhile tema soovid ära. Vot siis niisugune juhus.

Tramm.

Teiste abistamisega magasin oma peatuse maha.

Kuid trammijuht oli abivalmis ja laskis mu ikka kahe peatuse vahepeal välja. Sõitsime nende trammidega veel pärast ka mööda linna ja vaatasime teisi piirkondi ning nende trammide juhid olid üldse kõik väga abivalmid ja said alati aru kui inimene oli selles linnas võõras ja küsisid, kuhu nad tahavad minna ja ütlesid siis peatuses ka sellele inimesele, et nüüd on sinu peatus ja mine nüüd maha või, et ülejärgmine on sinu peatus jne. See oli hästi tore ja positiivine elamus nende trammidega sõitmine ja see abivalmis suhtlemine.

Nüüd siis randa ka lõpuks ometi.

Kuna selle päeva põhiatraktsioon oli rand ja puhkamine, siis siirdusimegi esmalt randa. Kell oli 13 ringis, päike oli seniidis, UV indeks 10. Määrisime ennast kreemiga kokku ja ujuma. Rand oli hästi lähedal ja meie lähedal oli samuti suur park. Park oli aiaga piiratud ja öösiti kinni.

Miami Beach, saare põhjaosa milline on?

Pargis olid väikesed piknikualad ja puidust rotundid pinkide ning varikatusega, inimesed kasutasid neid aktiivselt, grilliti, söödi, magati pingil varjus jne. Alkoholi tarbimist avalikus kohas ei näinud ja seda me teame, et ei tohigi tarbida ja see ongi väga hea. Eestis võiks seadused selles osas samuti karmimad olla. Rand ja park olid puhtad ja hoolitsetud. Rannavalve töötas kella 10:00 – 18:00, st muul ajal ujumine oli omal vastutusel. Kuna meie olime saare põhjaosas, mis ei ole nii suur turismipiirkond kui lõunaosa, siis oli rand üsna inimtühi ja see oli väga tore. Olime nagu privaatrannas, meie hotellist edasi põhja poole oli hotelle veel vähem ja see oli rohkem elurajoon ja seal oli rohkem kõrghooneid.

Miami rand.

Vesi oli puhas ja mõnusalt soe, läks ka kiiresti sügavaks ei pidanud kilomeetreid kõndima, et saaks ujuda, mõned sammud ja kohe piisavalt sügav. Üldiselt tundus, et ei ole vahet vee ja õhutemperatuuril. Kuna UV indeks oli väga kõrge siis me pikalt rannas siiski ei olnud, päike peegeldub ju veepinnalt tagasi ja vees ja vee ääres võib UV indekis korrutada 1,7. Kuna Mihkel istus peamiselt vees ja peanupp paistis ainult välja, siis vaatasin, et tal hakkavad kõrvad juba punaseks minema. Ju siis olid kõrvad jäänud kreemitamata. Leidsime, et parem karta kui kahetseda ning läksime rannast ära. Saimegi vist alla tunni aja seal olla ja siirdusime linna.

Sööma minek.

Sattusime sööma ühte Argentiina restorani. Sattumine toimus järgmiselt. Kõnidisme mööda tänavat ja vist vaatasime mingi söögikoha menüüd kui mingi mees meile justkui möödaminnes ütles, et seal teiselpool teed on väga hea brasiilia restoran. Me läksime siis üle tee ja vaatasime milline see koht on ja mis on hinnad. Koht paistis viisakas olevat aga hinnad olid natuke kallimad kui tavasöögikohas. Praed olid $15-17 ringis.

Kõndisime natuke edasi, et vaadata mis pakkumisi veel on. Kuna see koht paistis sümpaatne, siis jalutasime mõne aja pärast tagasi sinna sööma ja siis võttis see sama mees meid seal söögikohas vastu, kes teisel pool teed oli meile seda kohta soovitanud. 😊 See oli iseenesest väga hea ja kaval turundusvõte, et hoopis teisel pool teed tegutseda ja ta andis oma soovituse tõesti täiesti mööda minnes nagu oleks ise turist ja äsja seal söömas käinud.

Söök oli oma hinda väärt.

Peagi siirdus see mees jälle üle tänava oma tööd tegema. Tellisime söögid, mina tellisin kala ja minu poeg tellis endale brasiilia steigi. Söögid toodi kiirest ja olid oma hinda väärt. Steik oli tegelikult 2 suurt tükki, lisandiks olid friikartulid ja riis mõlemad, siis oli veel kastmeid ja mingi kreeka pähkli jm maitseainete segu. Minu kala oli ka terve pannitäis, ehk siis terve suur kala ja lisandid juures. Teenindus oli meeldiv ja kiire, kõik igatpidi oma hinda ja soovitust väärt.

Fotod ka meie söögiajast. Õlu on minu oma, 2 steiki ühes praes on USA-s tavaline.

Eks Miami Beach’il oli neid väärt söögikohti palju ja sinna oleks tore uuesti puhkama ja chillima minna. Sellel päeval me muud suurt ei teinudki enam. Sõitsime ringi veel selle tasuta trolliga ja imetlesime ümbrust. Käisime vaatamas kus on autorendi koht kust järgmisel päeval pidime auto võtma, et sõita USA kõige lõunapoolsemasse tippu Key West’i. Sinna kus orkaan Irma möllas. 

Ajavahega olime juba ammu kohanenud ja Ameerika hakkas muutuma omaseks.

Õhtul saime veel kokku oma reisikaaslastega ja sõime koos õhtust Pizza Hut’is, mis oli täielik jama. Mina muidugi ei söönud pitsat, proovisin ainult natuke Mihkli omast ja see ei olnud üldse hea ja oli liiga soolane. Minu arust on Eestis pizzad palju paremad kui USA’s ja Eestis on ikka ehedad Itaalia pizzad. USA’s on mingid omad kohalikud modifikatsioonid pizzast, mis pole üldse mõnusa krõbeda põhja ja koorikuga. Homme sõidame siis Key West’i, selleks broneerisime kabrioleti, Ford Mustangi.

Ameerika reisikiri jätkub Key West’is käiguga ja veel ja veel teiste kohtade külastamisega.

Sellest, kuidas Key West’i sõit läks ja mis elamused kirjutan järgmises peatükis. Loe Key West kohta siit.

Loe Florida ja Orlando kohta siit.

Sellest, kuidas ma teist korda Ameerikasse sattusin ja kus käisin, saad lugeda minu reisiraamatust siit.

Ameerika Andaluusia Atacama kõrb Bali eestlased maailmas Euroopa EV 100 Florida Guildford Gulidford Hispaania Indoneesia Itaalia kuhu minna Londonis London Londoni reisikiri London Professional Beauty Miami Mida teha Guildfordis mida teha Londonis Mida teha Tšiilis? Napoli New York Nipernaadi Phuket Portugal Professional Beauty London reisiblogi Reisiinfo Reisijuht Reisikiri Reisimine Reisimine Guildfordi reisimine Hispaanias Reisimine Inglismaal reisimine Londonis reisimine Londonisse reisimne UK-s Reis Tšiili San Pedro de Atacama Santiago Tai Tšiili reisikiri USA ValenciaAbout the author