Los Angeles California Universal studio

Los Angeles California – 7 soovitust kuhu minna mida teha

Los Angeles linn Ameerikas on kõige paremini tuntud kui USA filmi- ja televisioonitööstuse keskus. Ligi 3,9 milj elanikuga on see California osariigi kõige suurem linn ning rahvaarvult New York järel USA suuruselt teine linn. Ametlik lühend tuntud kui L.A., Los Angelese maakond oli 2022. aasta seisuga hinnanguliselt 9,86 miljoni elanikuga USA kõige suurema rahvaarvuga maakond. Pole ka midagi imestada, hea soe kliima tõmbab sinna inimesi.

Los Angeles ja California kliima

Los Angeles linn laiub suhteliselt suurel alal ja piirneb Vaikse ookeaniga ning on tuntud oma hea ja maheda Vahemere maadele sarnase kliimaga. Kuid võrreldes Vahemere maadega on talv mahedam, kus päeval on temperatuur 20C° ringis ja öösel 10C° kandis. Suvel maksimumid 30C° kandis, kuna ookean jahutab, siis ei lähe suvel nii palavaks kui Vahemere ääres. Juunis, juulis ja augustis ei saja praktiliselt üldse vihma, kõige sajusemad kuud on detsember, jaanuar ja veebruar, mil võib olla kuus kokku 6 sajust päeva. Ideaalne kliima tõmbab ligi palju inimesi erinevates piirkondadest ning sooja kliima tõttu on L.A. väga palju kodutuid.

Los Angeles on suur piirkond valikuid ja tegevusi jätkub, mõned soovitused kuhu võiks seal kindlasti minna ja mis on hinnad.

Kuna mina läksin sinna lennukiga, siis oli esimene koht kuhu ma jõudsin L.A. lennjaam (ametlik tähis LAX) ning see on tohutu. Olin enne USA-s käinud Miamis, New York’is ja Washingtonis ning nende lennujaamu ei anna L.A. omaga mitte võrreldagi. Eksimise võimalusi oleks tohutult, liiklus on suur, bussid, hotellide shuttle bussid jne, bussid mis viivad autode parklatesse, siginat saginat on seal kõvasti. Seega soovitan alla laadida lennujaama kaardi ja teha eelnevalt selgeks kust te saate edasi oma hotelli liikuda. Shuttle bussid ei peatu igas peatuses ja mõele hotellile on vaja enne teada anda, et te soovite bussiga tulla, et teid ikka peale korjataks.

Kuna linn laiub suurel alal, siis mina soovitan ööbimisi võtta erinevates piirkondades, sõltub mida plaanite teha ja kuhu minna.

Ma jagaks laias laastus L.A. külastamise soovitused kolme piirkonna vahel.

Nii olin ka mina seal ja selleks, et sõidule asjatult aega ja ka raha ei kulutaks soovitan valida majutused ja ööbimised vastavalt seal piirkonnas mida soovite vaadata. Sellist nö optimaalset ühte varianti, kus näiteks terve nädal ööbida ja siis mingeid kohti külastada ma ei soovita. Ümbruskonnaga ja põnevate kohtadega tutvumiseks raiskate siis lihtsalt mõttetult sõiduaega.

Ameerika on suur ja seal reisimine on pigem kulgemine ühest kohast edasi järgmisse kohta.

Võta seda reisi kui ringreisi liikudes ühe vaatamisväärsuse juurest teise, mitte sahmides edasi-tagasi.

  • Esimene piirkond on Vaikse ookeani ääres, sinna on vaja kindlasti minna, kui juba korra L.A.-s olete. Soovitan Santa Monica linn ja rand ning Venice Beach (rand).
  • Teine piirkond on Hollywood ja Beverly Hills.
  • Kolmas piirkond, mida kindlasti külastada on L.A. Downtown ja Broadway.

Soovitan teha sellise väikese ringi alustades kas Downtown ja Broadway, sealt edasi Hollywood ja Beverly Hills ja siis Vaikse ookeani ääres või alustage ringi vastupidi ookeani äärest ikooniline jahisadam – Marina Del Rey – Venice Beach -Santa Monica- Beverly Hills – Hollywood- L.A. Downtown.

Kõik sõltub, kas soovite esmalt nautida hunnituid liivarandu ja kuurorte Vaikse ookeani ääres ja laadida ennast päikesega või soovite kõigepealt teha teatrite ja linnatuuri. Kuna mina olin enne Californiasse tulemist just kuu aega Tais puhanud, siis otseselt rannas olemine mind ei tõmmanud. Samuti oli aprilli 24C° temperatuur ja ookeani tuul minu jaoks pärast Tai puhkust natuke jahedad ja vette ning randa ma ei kippunud.

Kuna L.A lennujaam LAX asub ookeanile suhteliselt lähedal, siis ma pigem soovitaksin esimeseks ööbimis kohaks valida midagi Marina Del Rey sadama piirkonnas või Venice rannas. Võtta seal hotelli mõneks ööks ja nautida Vaikse ooakeani mõnusid.

1. Marina del Rey (tõlkes “Kuninga jahisadam”) ja Venice Beach

Marina del Rey on Vaikse ookeani ääres paiknev kogukond, kus asub samanimeline sadam. See on Los Angeles piirkonna suurim jahisadam ja jahisadam, piirkonna peamine paadisõidu- ja veepuhkuse sihtkoht. See on ka Põhja-Ameerika suurim kunstlikult loodud väikelaevade sadam kus on umbes 5000 paati. Piirkond on populaarne turismisihtkoht nii maismaa- kui ka veepealse puhukuse jaoks. Võimalik on veeta aktiivselt aega nii vee peal kui maal. Saab rentida erineva veesõidvahendeid või veeta tellida luksusjaht koos õhtusöögiga. Võimalused on piiramataud. Maapealsete tegevuste hulka kuuluvad jalgrattasõit mitmel jalgrattarajal, jalutusrajad piki kaldaäärt ja linnuvaatlus. Samuti on seal võimalik vaadata merilõvisid, hülged, delfiine, vaalasid, kes pidid külastama aeg-ajalt sadama sügavamat vett. Marina del Rey sadamast on ca 6,4 km Santa Monica randa, ca 6,4 km Los Angelese rahvusvahelisest lennujaamast põhja pool ja ca 20,1 km Los Angelese kesklinnast.

Venice Beach (rand)

Samas sadama juures on Venice Beach (rand), kus saate nautida Vaikse ookeani ja California hõngu. Arvestage, et ookeanis on vesi enamasti 20-22C° ringis ning enamasti tuuline. Soovitan võtta hotelli kas Venica Beach või Mairina del Rey kandis või siis Santa Monica linnas. Nende kahe ranna vahel on lühike vahemaa maa ning siis vastavalt külastada teist randa. Mina ei jõudnud Venice Beachile, kuid see pidi olema rohkem boheemlaslik.

2. Santa Monica linn ja rand

Santa Monica linn on kena kuurortlinn Vaikse ookeni ääres. Hotellides öö keskmise tasemega hotellis 200-300€/öö. Tahate eksklusiivsema kohta siis öö 500-1000€. Linn kulgeb ookeni kaldal, seal on ilusad pikad liivarannad. Kindlasti tasub minna Santa Monica kaile, see on pikk ja kena jalutuskäik ookeani. Selle kai juures on ka kuulsa Ameerika esimese kiirtee Route 66 lõppunkt. Veel saate siin veeta aega rannas chillides, sõita rattaga ookeani ääres ja nautida meresõite. Kai lõpus on üks restoran, kus hinnad toitude alates $35 nagu ikka Ameerikas. Santa Monica linna on kena, puhas, laiad tänavad, peamisel tänaval on palju poode, restorane, baare.

Mida ma veel öelda võin on see, et ostelmine on Ameerikas odavam kui söömine. Lõunasöögi eest saab osta korraliku hunniku korralikke riideid. Palju on naturaalseid korralikust puuvillasest riideid väha hea hinnaga. Ei osanud kohe validagi.

Fotod Santa Monica Shoppingust. Kes teab, siis ülejäänud aasta ma enamvähem neid samu sealt ostetud riideid kandsingi 🙂

3. Hollywood

Hollywoodis on soovitav võtta üks päev mõne filmistuudio külastamiseks. Kas kõiki külastada on mõtet, kardan, et mitte, kuid ühte siiski võiks. Need asuvad kuulsa ikoonilise Hollywoodi märgi lähedal. Näiteks Paramount Pictures, Universal ja Warner Brothers, soovitav siis broneerida mõni ekskursioon, et piiluda lavatagustesse.

Hollywood ’is soovitavad kohad mida veel külastada on:

  • TCL Chinese Theatres kuulsuste käe- ja jalajäljed. Hollywood Blvd.
  • Guinnessi rekordite muuseum. See on sealsamas lähedal, samal Hollywood Blvd.
Hollywood California Walk of Frame

Walk of Fame on kuulsute nimedega tähtedega tähistatud tänavad Hollywoodis ning neid on seal päris mitu. Mina ei jõudnudki kõike läbi käia, tegin valiku. See atraktsioon on üks väheseid mis on tasuta. :). Seal jalutate ja siis astute kuhugi sisse sööma ja jalutate jälle edasi. Kui mina aprillis oli seal, siis oli linn suhteliselt tühi ja väga mõnus oli olla, sest ei olnud ka liiga palav.

Kui soovite Hollwoody’is hotelli, siis väga head hind on kui saate öö ca $400. Kallimad ja kuulsamd hotellides on öö $1000 kandis. Hollywoodis saate $100 eest süüa hotellis kerge hommikusöögi, kuid mitte ööbida :).

4. Universal Studio

Universal Studios teemapark Hollywoodis on koht mida kindlasti tasub külastada eriti kui reiste koos lastega. Piletid on soovitav ette ära osta ja piletite hinnad algavad $109.

5. Beverly Hills

Kindlasti minge. Soovitan võtta avatud minibussi tuuri. Hinnad algavad $35 inimese kohta. (Hollywood Sightseeing and Celebrity Homes Tour by Open Bus tours). See kestab keskmiselt 2h ning bussjuht-giid räägib teile ajaloost, kus mis ja kelle majad, mis hinnad jne. Sõidate ringi mööda Beverly Hillsi, arvestama peate, et ega seal majade ees kusagil peatuda ei tohi, kuid huvitav on ikkagi. Kindlasti sõltub palju giidist.

Neid tuure on võimalik ka jooksvalt võtta juba Hollywoodis kohal olles, pakkujaid on tänaval igal pool, saate vaadata, milline giid teile meeldib. Minu oli super hea ja lahe giid, jagas infot igast vallast.

Mina käisin seal aprillis ja siis mingeid järjekordi ei olnud, kuid ma ei ei tea kuidas on olukord hooajal. Ise, oma käel ei ole sinna mingit mõtet minna, sest te ei näe ega saa teada mitte midagi. Ainult tuuriga, see sisaldab ka linnas muude oluliste kohtade, tänavate läbimist.

Los Angeles Beverly Hills

Loomulikult väikest peatus Beverly Hills märgi juures, kus saate siis fotot teha.

6. Malibu rand ja Santa Monica mäestik ja rahvuspark

Kui teil jääb aega üle ja soovite näha ka loodust või hoopis surfata, siis on Malibu see koht mida soovitan. Asub Santa Monica linnale üsnagi lähedal Los Angelese lääneosas. Malibu on samuti tuntud oma kuulsuste kodude ja randade, sealhulgas laia ja liivase Zuma ranna poolest. Ida pool asub Malibu Lagooni osariigi rand, mis on oma lainete poolest tuntud kui Surfarite rand. Seal asub veel Hispaania taaselustamise stiilis Adamsoni maja, mille Malibu laguunimuuseumis on kohaliku ajaloo väljapanekud. Ookeanist kaugemal, sisemaal on rajad läbi Santa Monica mägede kanjonite, koskede kus on võimalik mägedes matkamas käia.

7. Los Angeles downtown ja Broadway

Soovitan linnas ringi vaatamiseks planeerida 3-4 päeva. Kui korra juba Los Angeles’is olete siis i´kindlasti tuleb käia Broadway’l. Teatreid on seal rivis järjest, etendused toimuvad samuti kogu aeg, kuid kui soovite teatrisse minna, siis peate piletid eelnevalt ära ostma. Jooksvalt on keeruline pileteid saada. Väga palju on stand up etendusi ja komöödiajid. Nagu näete on järjekorrad pikad.

Mida L.A. downtownis teha ja vaadata, soovituse järgmised.

  • GRAMMY Museum L.A. Live – GRAMMY muuseum
  • Historic Downtown Farmers Market – Ajalooline taluturg. NB! see ei ole iga päev avatud, ainult vist oli laupäeval ja pühapäeval. Seega on vaja kava ikka alati paika panna
  • Los Angeles City Hall – Los Angeles Raekoda
  • Los Angeles Convention Center – L.A. konverentsikeskus

Kõik need kohad on lähestikku, kui olete kesklinnas hotellis, mida ma soovitan, siis jõuate ühe-kahe päevaga kõik kohad läbi käia.

Allpool fotod Los Angeles downtown, Broadway ja vaade hotelli katuselt linnale.

Mida kesklinnas veel teha. Muidugi võib shopata, süüa. Üks suurimaid ostukeskusi kesklinnas on The Bloc. seal on kõik mida soovid Ameerikalikult suur ostukeskus. Foto allpool paremal on see ostukeskus. Varem oli sellel teine nimi, siis kui minul foto on tehtud.

California Los Angeles downtown
Los Angeles downtown

Hotelli soovitused ja hinnad

USA-s olla tuleb arvestada sellega, et hotellide esmastele hindadele lisanduva igasugused maksu, müügi, ranna, linna jne, mis on x% öö hinnast ning mistõttu lõpphind on sageli 2x kallim sellest esmasest hinnast mida te otsingus näete. Peab arvestma ka seda, et mida rannale lähemal, siis seda kallim loomulikult. Ühe öö hind ühes keskmises hotellis on 150-170€ kindlasti. Ranna ja kesklinna piirkonnas on 1 öö hind 200-400€. Natuke sõltub sellest kui pikalt ette broneerida ja kas on hooaeg või mitte. USA-s toimivad hotellides hästi punktide ja boosnusüsteemid.

Mina olin sageli Hiltonis ja sain oma punkte kasutada üsna kiiresti järgmise broneeringu jaoks. Seega pigem kasutage ühe keti hotelle, saate oma boonuspunkte kasutada. Hotellides on enamasti olemas toas kohvimasinad, seega saate kohvi ja teed ise toas endale teha. Enamus kohtades ka pudeliga joogivesi tasuta, kuid mitte kõigi. Minul oli mõnes kohas hind koos hommikusöögiga, kuid seda saate soovi korral alati lisaks võtta kui soovite.

Los Angeles downtown hotell

Los Angeles linnas Broadwayl olin ma hotellis The Hoxton, Downtown LA. Hea asukoht, mõnus bassein katusel ka katusebaar ja resto samuti olid head. Teatrid kõik samas lähedal, samuti süügikohti. Läheduses ka Hiinalinn, kui peaks olema huvi, uurige ümbrust. :).Ühe öö hind jääb $200 kanti.

Los Angeles reisiblogi eestlased maailmas Broadway

Fotod siin selles hotellis katusebasseini ääres elu nautimas :).

Selles restos sõin õhtust, maksma läks see ligi $50-60 kandis. Üks söök ja jook. Allpool fotod, menüüst saate hindu vaadata.

Reisikiri Los Angeles eestlased maailmas
Õhtusöök Broadway’l ja menüü näide

Transport

Üldiselt on Ameerikas ühstransport suhteliselt nõrgalt arenenud. Los Angeles linnas on olemas bussid, metroo jne, mis tegelikult on suhteliselt odava võrreldes näiteks UBER’i kasutamisega. Metroo ühe pileti saab tavaliselt $1-2 eest. Kuna UBER’iga sõit tavaliselt alla mingi $30 hakkama ei saa, sest see hind sõltub ka kellaajast kui seisad ummikus, siis maksad samuti. Mina sõitsin UBER’iga siis, kui liikusin lennujaamast hotelli kohvritega. Muidu kasutasin ühistransporti, valisin ja planeerisin oma liikumisteekonnad nii, et saaksin ühistranspordiga liikuda. Või käisin jala, kuid ega seal keegiikka väga jala ei käi j aühistransport on vedrikke täis. Tänavad ka on neid täis ja sellega harjub ära :).

Los Angeles kesklinnast saab näiteks Hollywood metrooga ja nii mina sinna läksingi, sest üksi oleks UBER olnud meeletult kallis. Seltskonnaga ja perega ka soodsaim variant kas ühistransport või rentida ise auto. Auto on vaja eelnevalt ette broneerida, kui soovide seda kindlasti saada.

Toit ja söömine

Toit ja söömine Ameerikas on kallis. Ühe inimese kohta restoranis söömine maksab alates $25-30(ühe pare-portsjoni hind) kuni $100, kui soovite natuke rohkem ja natuke kallimas kohas süüa. Isegi kiirsöögikohad on üsna kallid, kuid soovitan vahel põigata sisse mõnda Argentiina või mõnda teise Ladina-Ameerika söögikohta. Sealt saab head toitu päris hea hinnaga, see hea hind ongi ca $25-30.

Sõin pool kana hinnaga mingi $15+ väike õlu koos pestoga. See söögikord ja hinnanäide allpool fotol.

Los Angeles reisiblogi Ameerika toit

Hindu neil sageli väljas ei olegi, menüüs olevale esmasele hinnale lisandub müügi või käibemaks+ teenustasu (tip). Viimast saate ise sageli ka valida millise % annate. Poest saab osta odavamalt, kui osta suurtes kogustes, kui minul näiteks ei õnnestunud alla $50-60 mitte ühtegi korda poes oste teha, kuigi ma olin üksinda ja ostsin endale õhtuks ja hommikuks mingit salatit ja mõned snäkid.

On häid ökopoode kust saab korralikku ja kvaliteetset toitu. Tegelikult on Ameerikas võimalik vägagi tervislikult süüa. Kõik on enda valik.

Kuidas ma 15 kuud mööda maailma reisin ja kuidas üldse Californiasse Los Angeles sattusin, mida ma seal tegin, natuke ekslkusiivsemat infot ja fotosid Beverly Hills kohta saad lugeda minu reisiraamatust siit.

Loe minu esimese Ameerika reisi kohta siit.

Ameerika Andaluusia Atacama kõrb Bali eestlased maailmas Euroopa EV 100 Florida Guildford Gulidford Hispaania Indoneesia Itaalia kuhu minna Hispaanias kuhu minna Londonis London Londoni reisikiri London Professional Beauty Miami Mida teha Guildfordis mida teha Londonis Mida teha Tšiilis? Napoli New York Nipernaadi Phuket Portugal Professional Beauty London reisiblogi Reisijuht Reisikiri Reisimine Reisimine Guildfordi reisimine Hispaanias Reisimine Inglismaal reisimine Londonis reisimine Londonisse reisimne UK-s Reis Tšiili San Pedro de Atacama Santiago Tai Tšiili reisikiri USA Valencia

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga