Limone sul Garda Itaalia

Limone sul Garda – küla Itaalias Garda järve ääres, Itaalia reisi II osa.

Limone sul Garda on ilus, armas küla Itaalias Garda järve läänerannikul. Limone tähendab teatavasti itaaliakeelset sõna “sidrun”. Kuna Garda järve läänekallas oli kunagi tuntud sidrunite ja muude tsitrusviljade kasvatamise poolest, siis võiks seostada linnakese nime sidrunite kasvatamisega. Kuid väidetavalt on Limone nimi palju vanem kui sidrunisalud ja tuleneb ladinakeelsest sõnast, mis tähendab piiri või ka jõge. Limone sul Garda -s on elanikke 1177.

Itaalia Garda järv ja selle ümbrus ning järveäärsed külad on üks kaunemiad kohti Itaalias kuhu minna. Minu reisiplaan oli teha ring ümber Garda järve ja peatuda öö või paar suuremates külades. Plaan oli peatuda veel Limones, Rivas ja Malcesine külades ning lõpuks jõuda Veronasse. Teinud paar päeva tutvust Sirmiones oli aeg edasi liikuda. Niisiis viis minu reis mind Sirmionest edasi järgmisse külla, mille nimi on Limone sul Garda.

Sõit Limonesse

Asusin Sirmionest sõitma õhtul kella 17 ringis. Kuigi sinna on sõita 63 – 73km (sõltub milline tee valida), siis sõituajaks näitab 1 tund ja 37 minutit. Võite arvata isegi miks, tee kulgeb piki rannikut, läbi väikeste külade ning hiljem mägedes, järve kaldal. Tänapäeval on meil olemas selline tore reisikaaslane nagu Google maps, kes meile ütleb kuidas meil on vaja minna :).

Mul autos kahjuks navigatsioonisüsteemi ei olnud ja ei olnud ka telefonihoidjat. Seega katsusin navigeerida nii, et telefon asus mul kõrvalistmel ja siis sealt proovisin vaadata ning vahel hoidusin ka käes. Teest oli valida 2 varianti, google pakkus mulle 10km pikemat ja 4min lühema sõidajaga teed, mis kulges järvest kaugemalt. Kuna sõidaja vahe oli ainult 4 min, siis ma otsustasin valida selle tee, mis kulges järve kaldal. See tee aga kulges peamiselt mööda külakesi, kus sõidukiirus oli lubatud 40 km tunnis. Iga natukese aja järel oli väike ringtee. Aga see selleks, nägin külasid ja järve ning ei olnud vaja kihutada.

Siis aga said külad otsa ning tuli äge käänuline mägitee, kus vasakul pool kõrgusid mäed ja paremal all oli järv ning ohhoo tunnelid. Ma ei olnud varem ise mägedes sõitnud ega ka tunnelites mitte. Sain seega kohe kaks sõidukogemust juurde, mis tegelikult oli lahe :). Google map juhatas mind hotelli juurde korrektselt. Tegelikult kulus mul sõidule umbes 2 tundi, kuna ma ei julgenud tunnelis ja mägedes nii kiiresti sõita kui oli lubatud :).

Hotell Limone sul Gardas

Seekord ei olnud mul hotell päris vanalinnas, oli natukene eemal keskusest (900m). Selle valiku tegin kuna seal oli bassein ja hotell oli kohe rannas. Minu lootus oli reisi ajal natukene ka basseini ääres lebotada. Hotell kus peatusin oli Hotel Du Lac Wellness & Harmony.

Du Lac hotelle on Garda järve ümbruses teisteski külades ning Malcesine’s peatusin samuti sama keti hotellis. Samuti on ka Riva sul Gardas sama keti hotell. Üldiselt soovitan teha broneeringud hotellide enda kodulehelt, sest booking.com või muudel lehtedel on hinnad päris palju kallimad. Võin öelda, et antud hotelli puhul oli vahe 40€ öö kohta. Kuna praegu ei ole hooaeg, siis ma sain hinnad ka 40% soodsamalt kui need tavaliselt seal piirkonnas on. Tavahinnad on ikka üle 100€ ja rohkem öö, luksuslikumad hotellid 200-300€ öö.

See antud hotell kujutas endast erinevate majade kompleksi. Hotellis oli ka SPA, väike jõusaal, massaaživõimalus. See on 4* hotell ning hinnas oli ka hommikusöök, mis muidugi oli seal väga korralik. Mida veel ei saa mainimata jätta, et igal pool hotellides küsiti vaktsineerimistõendit. Siseruumides oli maski kandmine kohustulik ning ka kõik kandsid maske. Kõigil töötajatel olid samuti maskid ees ja sinised korralikud meditsiinilised maskid mitte need mustad nartud mida meil kantakse. Samuti oli nii sööma minnes, et kui tõstsi endale sööki, siis olid maskis, maski võtsid ära lauas kui sõid. Saadaval olid ka ühekordsed kindada, mida tuli kasutada toidu tõstmisel. Minus tekitas see turvatunde ja usalduse.

Limone sul Garda

Olles oma toa kätte saanud läksin linna uudistama. Kuigi kell oli alles 20 ringis oli väljas täitsa pime. Temepratuur langes peale päikeseloojangut kiirest ja oli umbes 8-10C. Kuid kuna seal on maapind soe, siis see ei olnud nii külm nagu meil siin praegu. Väljas sai jalutada kapsuni ja nahktagiga.

Linna süda on väike sadam, Porto Vecchio (“Vana sadam”). Siit looklevad edasi kitsad teed, mis on ääristatud pisikeste poodidega. Edasi kulgevad teed käänuliselt mäkke ja on omaette vaatamisvärsused koos vanade majadega, mis on kaunistatud aknaluukide ja lilli täis rõdudega. Kogu õhustik on väga romantiline ja ilus, eriti päikeseloojangul. Mäe nõlval on palju hotelle, kust kindlasti avaneb hunnitu vaade järvele.

Kui linna jõudsin oli linn peaaegu, et täitsa tühi. Kuna ma olin söönud ainult lõunasöögi, siis lootsin, et saan süüa linnas õhtust. Kuid selgus, et selle kellaajal on enamus kohti juba kinni. Poed oli praktiliselt kõik kinni ja nägingi silte, et poed on avatud kella 18:30. Paljud söögikohad olid samuti suletu, mõni üksik koht oli avatud kell 21-ni. See oli nüüd täiesti erinev Sirmionest, kus tegelikult sellel kellaajal alles inimesed ja turistid sööma tulid. Ühe koha ma siiski õnneks leidisn kus õhtust süüa ja nagu ikka proovi ma tavaliselt kohalikke maitseid. Seega valisin õhtusöögiks hautatud haugi, mille kõrval oli kartulipudru pallid ning pesto kaste. Minu õhtusöö siin allpool.

Kuhu minna Limone sul Gardas?

Nagu ikka neis rannaäärstes mägikülades on peamised atraktsioonid laeva või paadisõidud järvel ja muud veeatraktsioonid, rattasõit mägedes. Võimalik on mägedes matkata kas jalgsi või rattaga. Laevasõidud toimuvad regulaarselt teistesse küladesse nagu Sirmione, Riva, Malcesine. Võib teha ühe linna tuuri või terve päeva tuuri, kus viiakse sind laevaga teise linna. Siis saad seal maapeal mõnda aega olla ja tuled pärast tagasi. See on üks võimalus Garda ümbruskonnaga tutvumiseks ja kindlasti ilus elamus.

Kindlasti tasub külastada Limonaia del Castèli. See on muuseum, mis tutvustab Limone sidrunikasvatuse ajalugu, samuti saab tutvuda vana sidrunisaluga. Mul oli plaanis seda 100% külastada ja hakkasin sinna isegi minema, aga ma ei leidnud siis seda kohta kohe üles. Siis juba kaldusin tegevuse ja jalutamisega mujale ja nautisin lihtsalt linna ilu ja elu-olu.

Veel on seal turismimuuseum, mis on tasuta. Vaatamisväärsused on ka erinevad suveniiripoed ning erinevad sidruni teemalised kaubad. Pakutakse igasuguseid põnevaid nõusid mis on sidrunitega kaunistatud. Sidrunist tehtud kosmeetikat, lõhnasid, erinevaid sidrunimaitsega jooke ja muidugi maiustusi. Päev möödus märkamatult. Õhtusööki soovitan nautida rannaäärsel promenaadil mis kulgeb piki kallast ning on vaheldumisi on seal poed ning restoranid.

Kohustulik on muidugi ka shopping ja ikka igalt poolt tuleb osta antud kohale iseloomulikke asju, nii ka mina tegin. Ei pääsenud mööda sidrunite teemast. See lihtsalt on nii hurmav seal.

Limone sul Garda ilm oktoobris

Oktoobris on seal ilmad veel ilusad ning mina isegi peesitasin pool päeva hotellis basseini ääres. Käisin isegi basseinis ujumas ja ma ei olnud ainuke. Üks naine veel peesitas ja käis ujumas :). Oktoobris on kella 12-15 sooja 18-20C ° , kuid see on täiesti võrdne meie suve 25C°. Üldiselt on Garda järve ääres oktoober, november ja detsember ühed päikeselisemad kuud aastas.

Olin Limone sul Garda linnas kaks ööd ja siis viis mind tee edasi Malcsesine külla, eks ikka mööda maad autoga. Eks ikka selleks, et näha maapealset elu ja sõita mööda seda hunnitut järvekallast.

Itaalia Garda järve ümbruse reisi esimese osa kohta ja Sirmione linna kohta saate lugeda siit.

Ameerika Andaluusia Atacama kõrb Bali eestlased maailmas Euroopa EV 100 Florida Guildford Gulidford Hispaania Indoneesia Itaalia kuhu minna Hispaanias kuhu minna Londonis London Londoni reisikiri London Professional Beauty Miami Mida teha Guildfordis mida teha Londonis Mida teha Tšiilis? Napoli New York Nipernaadi Phuket Portugal Professional Beauty London reisiblogi Reisijuht Reisikiri Reisimine Reisimine Guildfordi reisimine Hispaanias Reisimine Inglismaal reisimine Londonis reisimine Londonisse reisimne UK-s Reis Tšiili San Pedro de Atacama Santiago Tai Tšiili reisikiri USA Valencia

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga