Gran Canaria Playa de Amadores

Hispaania reisikiri Gran Canaria Las Palmas 1. osa – puhkus võib alata

Gran Canaria Las Palmas Hispaania, kuidas ma siia sattusin ja kuhu Gran Canarial minna. Ütlen ausalt, et veel kuu aega tagasi ei olnud mul mingit ettekujutust ega mõtet peas minna Gran Canaria saarele, see lihtsalt kujunes nii ja nüüd ma siin olen. Mida ma võin öelda, et tunnen, et olen õigel ajal õiges kohas. Sisetunne mind ei petnud, et on vaja just siia tulla. Olin Hispaania mandril olnud juba liiga kaua ja oli vaja liikuda kuhugi teise energiavälja. Natuke üle kolme lennutunni, üks tund ajavahet mandriga ja hoopis teistsugune koht, kui kõik teised kohad, mida ma Hispaanias olen külastanud.

Loe edasi ja saad teada miks ja kuidas

Kuidas ma Gran Canaria peale tulin ja miks ja kuidas ma siia sattusin?

Olen tänaseks juba üle kahe aasta mööda maailma ringi reisinud ja minult küsitakse sageli, et mis on minu järgmine sihtkoht.

Mis te arvate, mis on minu vastus – EI TEA on vastus. 🙂 Ja nii see tegelikult ongi ja mitte ainult minul, vaid ka kõigil teistel neil, kes niimoodi mööda maailma ringi rändavad on sama vastus. Kohad, kuhu ma jõuan kujunevad jooksvalt, on olemas suurem pilt ja visioon, kuid mis on järgmine sihtpunkt võib selguda päev enne või alles hommikul.

Seda, et ma Gran Canaria saarele lähen, sain ma ise samuti alles kümme päeva enne seda teada, kui mul oli lend siia. Ostsin pileti 2.aprillil ja lend oli 12.aprillil, isegi päris pikalt sain ette teada. 🙂 Tavaliselt ostan ma lennupiletid öösiti ja nii ma ka selle pileti vastu südaööd ostsin. Kui küsite miks öösiti, siis sellel on kindel põhjus. Kes tahab teada, siis kirjutage ja küsige :).

Kuidas minu reisiideed tekivad ja küpsevad?

Märtsi alguses jõudsin ma Alicantesse, kus ma olin varem olnud. Olin Alicantes eelmisel aastal 1,5 kuud poolest märtsist aprilli lõpuni. Esimesel nädalal oli selline hea äratundmisrõõm, teisel nädalal polnud samuti viga ja kolmandal nädalal oli tore kokku saada lahedate eesti inimestega Kaja ja Avoga, kes seal nädala puhkamas olid. Kuid neljandal nädalal, st aprilli alguses, oli juba natuke igav ja tüütu seal olla. Kõigele lisaks olid ilmad Alicantes sellel kevadel jahedad ja suhteliselt vihmased. Minu jaoks on ikka veel 15C° sooja külm.

Peas oli kogu aeg mõte, et millal see talv siin Hispaanias ükskord läbi saab ja tahaks sooja kohta, kus ei pea kampsunit ega jakki selga panema ja äkki saaks isegi ujuma minna. Seetõttu hakkas ajus küpsema mõte kuhu saaks sooja minna, mis poleks väga kaugel ja oleks soodne lend, et minna paariks nädalaks kuhugi. Mõne päeva pärast oligi asi selge.

Üks variant oleks olnud minna Moroccosse, sinna läksid talvel paljud noored keda kohtasin kui olin Sevillas. Lennupiletid Moroccose on Hispaaniast päris soodsad ja praamiga saaks sinna samuti Tarifast. Kuid ma ei tea miks, kuid hetkel Morocco mind üldse ei tõmba. Eelmisel aastal läksid mõned Alicantest samuti Kanaaridele, aga siis mind Kanaarid jälle ei tõmmanud. Kuid selle aastal hakkas minu mõte just Kanaari saarte suunas liikuma.

Kuna ma olen Tenerifel käinud vähemalt kuus korda, siis Tenerife langes praegu ära. Tahtsin kuhugi, kus oleks ilusad rannad ja ka ilusat loodust, natuke linna, st mitte päris metsa ja üksikule saarele ma ei tahtnud minna. Seega jäigi pinnale Gran Canaria. Lanzarote oleks olnud samuti variant ja tundus olevat huvitav, kuid ma ei tea miks, kuid mind tõmbas just Gran Canaria. Oma sisetunnet tuleb kuulda võtta ja valida selle järgi mida süda ütleb.

Hispaania, Gran Canaria Las Palmas

Millised on minu esimeste tundide ja päevade muljed? Tunne on hea ja on mõnus, kodune, tuttavlik, see saar on midagi Portugali ja Hispaania vahepealset. Mida see tähendab – seda, et on nagu Hispaania, kuid on rahulikum ja puhtam, natuke nagu Portugal, st rohkem loodust ja vaimsust. Miks ma üldse olen palju Hispaanias olnud, siis see põhjus on ka väga lihtne. Oskan hispaania keelt ja saan aru, mis minu ümber räägitakse ja saan kohalike inimestega suhelda.

Kohe, kui ma 12. aprillil kella 16:20 ajal Las Palmases lennukist välja astusin, tundsin, et olen õiges kohas. Lennukist välja astudes lõi mõnusalt tuttavlik soe ja niiske leitsak näkku ja pahviks. Ohh, kui hea ja tuttav see oli. Kehale meenusid esimesed soojamaa reisid. 🙂

Maandumine Las Palmas lennuväljale

Las Palmas Gran Canaria Hispaania

Ma arvan, et paljud, kes on praegu külmas aprillis, sooviksid seda sama tunnet tunda. Nagu sauna eesruum, kuid samas kuna see on saar ja ookeanilt puhub kerge tuul, siis on see +30C° soojust talutav ja hea. Mis peamine on see, et ka öösel on soe ja jopet pole vaja ja tuul on samuti soe. Vähemalt nii see on praegu Las Palmases.

Esimene õhtu Gran Canaria saarel

Lennujaamast liikusin bussiga kesklinna, kus mul on majutus esilalgu kolmeks ööks broneeritud.

Bussid on siin kiired ja käivad sageli, ümber saare on mitmerealine hea kiirtee. Üksi sõites ei ole taksot mitte mingit mõtet võtta. Bussipilet lennujaamast kesklinna maksis 5 eur ja sõiduaeg oli umbes 25 – 30 minutit. Minu peatus oligi lõpppeatus ehk siis bussijaam.

Ööbimine on mul kesklinnas, bussijaamast mõnisada meetrit kõndida ja sinna ma läksin samuti jala.

Õnneks on siin tänavad siledad, nii, et saab kohvreid veeretada. Ööbimine on mul täitsa kesklinnas strateegiliselt olulises kohas, kohe Calle Triana tänavast väike nõks edasi. Calle Triana on Las Palmase peamine jalakäiate ja chopping ja kohvikute tänav. Calle Triana on autovaba tänav ja seda soovitan kindlasti Las Palmases olles külastada.

Allpool fotodel minu naabruskond siin Las Palmas Gran Cararia – Calle Triana ja Calle Cano

Seega tuba käes ja kohvrid ära pandud, mõned asjad välja võetud ja dušš ka, sai kohe minna kesklinna patseerima.

Eks see kirev kaubavalik võtab siin ikka silma kirjuks. Mind ikka need värvilised poed ja mood tõmbavad. Tunnistan, et Hispaanias tekib mul alati soov endale osta uusi riideid, jalanõusid ja kotte. Varem ma nii tegingi, iga kord sai ikka mõned kotid kingad, kleidid ostetud. Kuid paregu ma ei osta enam, sest mul ju neid kuhugi panna. Seetõttu ongi hea ja soodne selline kohvritega reisimine, et ostad ainult, siis midagi, kui vana asi on läbi kantud. Mul on niigi kohvris 4 kleiti, mis on Eestist kaasa võetud ja millest ühel on isegi hinnasilt veel küljes, 2.a tagasi ostetud :).

Kuid kuigi ma ostlema ei hakka, siis on minu jaoks ikka huvitav uusi trende vaadata ja samuti vaadata, mida inimesed tänaval kannavad. Võrreldes Alicantega on tänavapilt hoopis teine.

Siin Las Palmases jäid küll kesklinnas reede ja laupäeva õhtul silma prouad, kes ikka olid kirevalt ja trendikalt riides. Keel, mis nad rääkisid oli hispaania keel, kuid kas kohalikud või kohalikud puhkajad seda ei tea. Olen samu naisi järgmistel õhtutel samuti siin tänaval kohvikus näinud. Mina tegin vaateakna shoppingud ja lisan siin allpool mõned fotod. Hiljem jagan veel Facebookis samuti kevadhooaja trende.

Kus ma Las Palmas linnas ööbin?

Ööbin ma hostelis nagu ma olen tänaseks viimase aasta teinud. Sellel on mitu põhjust, miks ja kolm peamist põhjust on järgmised:

  • ma saan siin ise endale süüa teha ka kohvi teha ja ei pea kogu aeg restoranides sööma
  • on huvitavam, saab uusi sõpru ja on kodusem
  • on kordades odavam ja sageli avaram, kui kesklinna hotellis või AIRBNB-s

Hostel, kus olen 6 ööd on Comapass House

Las Palmas C. Villavicencio – minu tänav kus ma praegu elan allpool fotodel.

Ilusad värvilised majad ja puhas tänav. Toidupood kohe ümber nurga ja samuti siis keskne jalakäiate tänav. See sinine maja on see kus ma olen.

Mis mulje on mulle Gran Canaria saarest esimeste päevadega?

Väga pikalt ma ei ole siin veel olnudki, alles neli täispäeva tänase seisuga, kuid juba päris palju kohti on avastatud ja vaadatud. Esimesel õhtul chillisin niisama kesklinnas, eks lennupäev oli ka seljataga ja tegelikult juba kaks päeva reisimist, sest esmalt läksin ma Alicantest Valenciasse ja Valenciast oli lend Gran Canariale.

Teisel päeval võtsin ette käigu saare põhja pool asuvasse Las Canterase randa. Sinna on mul maad umbes 4 – 5 km ja loomulikult ma kõndisin sinna, sest tee peal võib näha huvitavaid kohti ja teine asi on see, et saab kõndida ja füüsiliselt liikuda. Täpselt nii juhtuski, et nägin nii minnes, kui tagasi tulles päris palju. Läksin sinna alguses läbi linna kulgevat teed pidi, mis on üsna ookeanile lähedal. Põikeid sai tehtud mõnda poodi ja kohvikusse, nägin ilusaid parke. Tagasi tulin teist teed mööda, mille nimi on Paseo Chil – Chil jaltusrada, see on natuke mäe nõlval kõrgemal ja sealt on alla linnale vaade.

Las Palmas linn

Kirjutan praegu nendest kohtadest, mis mulle esimestel päevadel on nö teele ette sattunud. Parke ja haljasalasid on siin palju, see mulle meeldib. Kesklinnas on mitu parki ja ajalooline park on Parque San Telmo – San Telmo park. Seal on keskel ilus rotund, kus vähemalt ühel õhtul mängis muusika ja tantsiti. Ilus kohvik ja suured kummipuud mille varjus saab kuuma päikesega istuda. Selle vastas on kohe ookeani lähedal bussijaam ja sealt edasi saab minna ookeani äärde, kus on jalutamiseks ja sportimiseks pikad teed. Üks ots on vähemalt 3km, seega edasi – tagasi 6km ring kesklinnast, kuid seda mööda saab sõita või joosta ka teises suunas.

Ookeni ääres kulgeb kiirtee, kuid selle tee ja ookeani vahel on pikk jalutus ja jalgrattatee. See on vähemalt sadamani välja ja rannani nimega Alcavaneras. Selles rannas on vaade suurele sadamale, mistõttu see minu jaoks atraktiivne ei ole. Sealt edasi ma ei tea, kas saab ookeani kallast mööda edasi liikuda või mitte. Ratta ja tõukside teed on siin eraldi ja märgistatud, mistõttu ohutud.

Enne Alcavanerase randa on kiirtee ja linna vahel veel üks park nimega Parque Romano, mis on sportimiseks mõeldud. Seal on välijõusaal erinevate seadmetega, eraldi nurgad jooga jaoks, kus väljas jooga ja muud treeningtunnid toimusid, siis kui mina seal käisin.

Lisaks on kiirtee ja linna vahel samuti pikk jalutusrada koos rattateedega, samamoodi nagu ookeani kaldal.

Kuigi seal lähedal on kiirtee, kuid kuna ookeanilt puhub tuul, siis on õhk ikkagi värske ja hea on kõndida või joosta. Praegu aprillis on kella 13-16 vahel minu jaoks liiga palav, et seal joosta või sportida, hommikul ja õhtul on väga hea ja mõnus. Kuid nägin, et inimesed jooksid seal päeval samuti.

Edasi liikusin rohkem linna poole ja seal jäi mulle teele ette ilus parl Jardines del Hotel Santa Catalina – õigemini on see Hotell Santa Catalina ajad. Väga ilus ja vaikne koht, seal aias on veel Atis Tirma monument. See on suur kivide ja nelja pronkskujuga purskkaev, mis kujutab Gran Canaria vallutamist.

Nagu nimest võib eeldada, on see hotelli aed ja seal paikneb uhke 5* kesklinna hotelli Santa Catalina, a Royal Hideaway Hotel, see asub suure aja lõpus. Selles hotellis on nädala sees ühe öö hind alates 320eur.

Santa Catalina, a Royal Hideaway hotell Gran Canaria Las Palmas

Sinna aeda on mul plaan veel uuesti minna ja siis jagan fotosid sealt.

Las Canterase rand

Lõpuks jõudsin randa ikka ka, jõudsin vist umbes kella 15 ajal ja see ongi enam-vähem paras aeg. Keskpäeval rannas ma ei taha küll olla. Rand on ilus ja puhas, kuid kuna ilm oli ilus ja soe ning nädalavahetus, siis oli päris palju inimesi rannas. Kohakese siiski leidsin, kuid võin öelda, et minu jaoks oli rannas sellel päeval liiga palju inimesi.

Ranna ääres on pikalt ilus sillutatud jalutuspromenaad, mille ääres asuvad kohvikud ja restoranid, kus saab jalgu puhata ja janu ning nälga kustutada ning ookeani ja rannas olijaid imetleda.

Allpool fotod Las Canterase rannast

Tagasi kõndisin mööda Paseo Chil ja seal on samuti võimalik rattaga ja tõuksiga sõita, joosta ning nii rattaid kui tõukse on võimalik laenutada. Seal teepeal jäi mulle teele ette veel üks ilus park nimega Parque Doramas. Sinna on rajatud kenad kosed ja purskakevud, kust vesi alla vuliseb. Fotod sellest pargist allpool, mis on ülevalt tehtud. See jalutusrada kulgeb samuti maantee servas, kuid kuna linn on puhas ja päris palju autosid on elektriautod, siis müra ja mustust väga ei olnud.

Fotod tehtud ülevalt Paseo Chil Las Palmas linnale ja Parque Doramas – Park Doramas

Gran Canaria – Playa de Amadores

Tänu ühele toredale inimesele, kes minu postitusi jälgib ja kes ära arvas kus ma olen, sain laupäeval hulgaliselt kasulikku infot ja vihjeid kuhu Gran Canarial minna. Kuna sooja ja rannaigatsus oli see, mis mind siia tõi, siis võtsin suuna Playa de Amadores – armastajate ranna suunas. Kuna ümber saart saab bussidega igale poole, siis nagu ikka läksin sinna bussiga. Ühe otsa pilet maksis 7,55 eur, sõiduaeg oli umbes 1:07. Bussid käivad sageli ja igale poole saab bussidega hästi sõita ja ligi. Bussipeatus oli samuti rannale ikka päris lähedal.

Playa de Amadores rand jättis mulle hea mulje. Puhas, kuldne liiv, väike kaarjas lahesopp. Mäenõlvadel on hotellid, eks neist alla randa tulemiseks läheb ikka aega samuti. Ranna ja sõidutee vahel on kaarjas ala, kus kaarjas ehitis ning seal on katuse all restorandid, kohvikud ja väikesed poed nagu ikka kust saab osta rannatarbeid, riieid jm trääni. Hindade kohta võib öelda, et seal need ei olnud üldse mitte kallimad kui Eestis, pigem ikka odavamad. Suur õlu (see on siis 0,5l) maksis 2,50eur. 🙂 Tulge saarele!

Playa de Amadores Gran Canaria

Minule meeldis Playa de Amadores

Minu eesmärk, miks ma sinna randa läksin, oli olla mõnusas kohas soojal liival ja minna puhtasse vette ujuma, läheduses võimalus süüa ja ka toaletis käia, pärast dušši all ja see kõik oli seal olemas.

Aga nüüd on aeg teha väike õhtune jalutuskäik. Kohalik kellaaeg on 20:10 ja varsti on päikeseloojang, lähen ookeani äärde mööda jalutusporomenaadi kõndima.

Käimist ja avastamist on siin saarel palju ja minule Gran Canaria meeldib ja on hea mulje jätnud.

Järgmistes postitustes kirjutan edasi kohtades,t, kus Gran Canaria saarel olen käinud, mida näinud ja ikka soovitusi kuhu minna.

Inspiratsiooni reisimiseks ümber maailma ja seda kuidas mina niimoodi reisima sattusin saad lugeda minu reisiraamatust siit.

Loe kuhu Hispaanias Malagas minna blogist siit.

About the author

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga