Reis Ameerikasse

Reis Ameerikasse. Ameerika reisi planeerimine ja algus 1. osa.

Reis Ameerikasse sai teoks tänu minu 16. a. pojale, kelle sõber elab USA-s. Tema selle Ameerika reisi põhimõtteliselt korraldas, oli nö grupijuht. Tegeles kogu info kokku kogumisega, kutsus eelnevalt korduvalt kokku meie väikese 4-liikmelise reisiseltskonna, et täpsustada, planeerida ja koguda ning jagada reisi jaoks vajalikku infot.

Tänu minu poja eelnevale suurele kodutööle jõudsime me kahe nädala jooksul külastada väga paljusid kohti. Meil oli selle reisi ajal kokku 7 lendu, üks öine 8 tundi kestev bussisõit New Yorkist Buffalosse, üks 5 tunnine rongisõit Miamist Orlandosse, kolmel korral rentisime autot, mitmeid kordi sõitsime Uber’ga ja vist iga päev kasutasime linnas liiklemiseks ka ühistransporti, peamiselt metrood. Kõigi nende sõitude ja lendudega oli ainult üksainuke viperus, mis polnud meist tingitud. Tartusse tagasi jõudes oli puudus ühe reisikaaslase kohver, mis jõudis kohale väikese viibimisega ehk siis järgmisel päeval.

Kust tekkis idee võtta ette Ameerika reis?

Mõte minna Ameerikasse intreneti sõbrale külla minna pandi idanema tegelikult umbes kaks aastat tagasi, kui mu poeg teatas, et tal on USA-s New Yorgi osariigis üks sõber kellega ta tutvus internetis ühes arvutifoorimis ja ta tahaks talle mingi aeg külla minna. See mõte sai nö ajju tiksuma pandud ja seal hakkas ta rohkem küpsema umbes aasta tagasi, pärast seda kui olime käinud Šotimaal üsna Põhjas kohas nimega Oban, kus samuti käisime külas minu poja kaksikutest sõpradel. Sellised reisijad me siis oleme :).

Reis Ameerikass, Ameerika, Eestlased ameerikas

Siin fotod lennukist ja ja lennujaamast. Minu poeg on suur lennuhuviline ja mina samuti, kogu reisimise juures huvitab meid ka see, et saaks lennata erinevate lennuki mudelitega, seetõttu ei ole me nö charterlendajad – päikesepuhkajad. Me ostame oma lennupiletid ise ja paneme oma marsruudid ise paika, sealhulgas ka linnades ühistranspordiga liikumised, et näha rohkem kohalikku elu ja inimesi.

Meie mõlema lemmiklinn on London, mille kaudu me tavaliselt oma lende planeerime ja seal ka siis päevakese vahepeatuseks teeme. Seekord nägime Londonit siiski ainult Heathrow lennujaamast varahommikul teel New Yorgist Helsingi kaudu kodu poole. Võin öelda, et minu poeg omab pareguseks lennukogemust täpselt 11 aastat ja on selle ajaga teinud 59 lendu.

Ameerika reisi lennupiletid ostsime ära eelmise aasta novembri lõpus.

Surve mulle oli juba päris suur ja see on ka selge, et mida varem osta seda soodsamalt saab. Siiski mitte alati, eks me ikka passisime ka soodukaid ja meil vedas, et ei ostnud väga palju varem ära. Seega õnnestus piletite pealt kokku hoida 500 -1000 EUR, st kahe pileti pealt. Märkimisväärne summa, eks ole. Tihedamaks planeerimiseks, majutuskohatade broneerimiseks ja teiste siselendud jm piletite ostmiseks läks aasta alguses ja kevadel. Ilmselt oleks siselendude pileteid saanud ka jupp maad soodsamalt, kui oleksime need sügisel või aasta lõpus ostnud, siis aga meil polnud veel selge kuhu me peale New Yorgi ja Buffalo veel läheme.

Miks Ameerikas Buffalo, mida seal teha?

Buffalo oli kavas sellepärast, et selle linna lähedal ja üsna Kanada piiri lähedal elabki mu poja sõber. See Kanada piiri lähedus siiski tähendab ca 1 tund ja 10 min autosõitu näiteks Niagara Falls’ni kus saab ka jalgsi üle silla Kandasse minna. Reisiplaane täpsustades sain ma ise ka väikese üllatuse, sest teadsin, et sõber elab New Yorgi osariigis, aga et see koht on New Yorgist 1 tunni ja 15 minutilise lennureisi kaugusel või siis ca 6,5 tunni autosõidu või siis 9 tunnise bussisõidu kaugusel, seda ma muidugi oma mõttes alguses ette ei kujutanud. Aga seda põnevamaks reis kujunes ja kuna me sattusime Kanadale nii lähedale, siis oli selge, et siis tuleb ka Kanadas ikka ära käia, kui me sinna nii lähedale juba läheme.

New York Buffalo teekonda näete siit 

Meie Ameerika reisiplaan sai päris tihe, sest järjest rohkem mõtteid ja soove tekkis kus tahaks ja võiks ikka käia kui seal juba olema. Laias laastus sai plaan järgmine.

Reis Ameerikasse pidi kulgema järgmiselt:

  • 20. juuni lend Tartust Helsingi kaudu New York’i ja 4. juuli õhtul lend tagasi New Yorgist läbi Londoni ja Helsingi Tartusse.
  • 20. juuni kell 12:15 Tartust Helsingisse ja sealt New York JFK lennujaama kus maandumine kohaliku aja järgi 20. juunil kella 16 ajal õhtul.
  • Edasi 3 päeva New Yorgis ja 23. juuni õhtul bussiga Buffalosse. Muidugi öösel, ei ole mõtet ju päevast aega nii pika sõidu peale kulutada, lootsime bussis magada :).
  • 24. juuni hommikul kella 5:00-6:00 ajal hommikul saabumine Buffalo linna ja sealt edasi ca 65 km külasse nimega Silver Creek, kus siis elab poja sõber. Lahke pererahvas lubas meile öömaja oma majas. 
  • 25. juuni päevaks planeerisime kohaliku piirkonnaga tutvumise ja Niagra Falls’i külastuse ning juba sama päeva õhtuks edasisõidu Torontosse, kus olekuks jäi aega kahjuks ainult üks terve päev ja pool päeva enne lendu Miamisse.
  • 27. juuni õhtupoolikul lend Miamisse :). Sinna sain ma suruda kavasse ühe päevakese rannas olemiseks ja lebotamiseks :). Teiseks päevaks planeerisime sõidu Key Westi, mis on ca 300 km Miamist edasi sõita ja kus asub USA kõige lõunapoolsem tipp.

Sealt edasi oli planeeritud meie Ameerika reis järgmiselt

  • 30. juuni hommikul rongiga Orlandosse, mis on Miami ja New Yorgi tee peal. Orlandos on rohkem kui tosin tuntud filmitegelaste teemaparke nagu Walt Disney World, World of Harry Potter, Universal Oralndo jne, jne. Orlandos olekuks jäi üks terve päev ja kaks poolikut päeva (saabudes ja lahkudes).
  • 2. juuli õhtul lend Orlandost New Yorki, saabumisega 22:54 JFK-sse. New York’i jaoks jäi siis veel üks terve päev shoppinguks ja nii sama ringi vahtimiseks ning teine pool päeva enne tagasilendu Tartusse.
  • 4. juulil kell 19:30 lend New York’ist ja algab teekond tagasi kodupoole. Saabumine Tartu lennujaama 5. juuli õhtul kell 21:55.

Uhh, päris tihe Ameerika reisikava ikkagi ainult 2 nädalat Ameerikas

Reis Ameerikasse, ameerika reisikiri

Kuidas meil see seiklus ja reis Ameerikasse läksid ja sujuma hakkasid ning mida põnevat nägime kirjutan edasi järgmistes postitustes. Juba sellel nädalal järgmises Ameerika reisiblogi postituses. Vaata meie Ameerika reisimuljed edasi siit: New York, New York, …..

Loe Napoli kohta siit.

Ameerika Andaluusia Atacama kõrb Bali eestlased maailmas Euroopa EV 100 Florida Guildford Gulidford Hispaania Indoneesia Itaalia kuhu minna Londonis London Londoni reisikiri London Professional Beauty Miami Mida teha Guildfordis mida teha Londonis Mida teha Tšiilis? Napoli New York Nipernaadi Phuket Portugal Professional Beauty London reisiblogi Reisiinfo Reisijuht Reisikiri Reisimine Reisimine Guildfordi reisimine Hispaanias Reisimine Inglismaal reisimine Londonis reisimine Londonisse reisimne UK-s Reis Tšiili San Pedro de Atacama Santiago Tai Tšiili reisikiri USA Valencia

About the author