Aling Aling on üks koskedest Balil, kus saab nautida kaljuhüppeid, veeliumägesid ja kümblust kristallselges puhtas vees. Bali mitmetest kosekedest on ainult kaks koske, kus saab minna koskede juures vette ujuma, sest nende juures on looduslikud suuremad veebasseinid. Muidu on kosed kitsad ja väikesed ning kiire vooluga ja kivised ning neis ujuda ei ole võimalik. Seetõttu soovitan mina valida koskede külastusest just selle koskede grupi. Adrenaliin ja mõnus jalutuskäik kaunis tumerohelises džunglis on teile garateeritud.
Fotod Kroya kose juurest. Esimesel fotol on esimene platvorm kust saab vette hüpata.



See koskede grupp on just paras neile, kes soovivad saada adrenaliinilaksu
Koskede grupis on kokku 4 koske. Kolmes kohas saab teha vettehüppeid ja ühest kosest saab sõita alla nagu kelguga. Kui ei soovi vettehüüpeid teha, siis ma ikkagi soovitan valida selle koskede grupi oma sihtkohaks. Saate teha väikese matka rohelusse. Natuke kõndida mäkke üles ja alla ning imetleda neid võimsaid jugasid, džungli rohelust ning kuulata looduse hääli. Palava ilmaga on väga värskendav, karastav teha väike kose all olevates basseinides väike kümblus. Seetõttu ma seda soovitan teha. Lisaks seiklusliku vaimuga inimestele on kosk suurepärane objekt kaunite fotode tegemiseks ja looduse imetlemiseks. Mõnus jalutuskäik dužunglisse loodusesse.
Siin peaks olema video Kroya kose juures vettehüppest, aga millegipärast ei saa ma seda üles laadida. Panin lingiga, aga vist tundub, et ikka videot ei saa vaadata. Ehk saan millalgi vea ära parandad. Esimene on instruktor ja teine on külastaja.
Aling Aling kosk on üks parimad ja ilusamaid koski Bali põhjaosas
Täpsemalt asub see Sambanganis keset džunglit ning seal on kokku kolm koske. Üks on hiiglaslik kaksikkosk mille nimi on Aling Aling ja samas ümbruses on veel kolm väiksemat koske. Selles grupis on kõige esimene nimega Kroya ja selle juures saab teha esimese vettehüppe. Kuna kose all on suur looduslik sügav bassein, siis on vette hüppamine võimalik. Kuid vettehüpe toimub teisel pool koske. Kroya kose juures on esimene ujumise koht samuti. Kroya kosest saab ka liugu lasta alla. Järgmise madalama kaksikokse juures on samuti sügav bassein. Selle juures on kõrgemal platvorm millelt on võimalik ca 10m kõrguselt vette hüpata. Giid ütles, et sealt hüpates lähevad jalad põhjani välja.
Siin on fotod teise kose juurest, kus on teine vette hüppamise koht. Seal all saab samuti ujuda. Keskel on päris sügav.




Kui olete esimeste koskede juures ära käinud ja mõnusa karastava kümbluse ka teinud, saate läbi džungli liikuda edasi järgmise kahe kose juurde. Enne suurt Aling Aling koske tuleb huvitav lai kosk mis on nagu veesein. Vesi voolab laialt alla mööda kaljuseina. Sellel saab minna päris lähedale, sellest läheb tee kohe mööda ja on enne Aling Aling koske.
See lai kosk, mis on nagu veesein on alloleval fotol.


Kümblust ma koskede juures kindlasti soovitan teha
Luban, et pärast kümblust tunnete ennast nagu uuesti sündinud. Ujumisoskusi pole seal iseenesest vaja, sest ei pea minema sügavale vette. Kümmelda saab ka madalams vees. Muideks vesi on võrreldes õhuga mõnusalt karastav. Mis oli vee temperatuur ma ei tea, aga oli hea ja jahe. Need basseinid, mis on koskede all, on 3 ja 5 m sügavad. Muidu ei saaks ju hüppeid teha. Mina unustasin oma ujumisriided autosse, kuid läksi vette nende riietega mis mul seljas olid. Ja oligi parem, sest väljas oli soe ja pärast oli hea jahutav nende märgade riietega olla.
Sain koskede juures tuttavaks Prantsuse abielupaariga kellega koos said fotod tehtud ning hiljem vahetatud. See mees tegi esimeses kohas vettehüppe. Nemad liikusid Ubudist Lovinasse ja mina Lovinast Ubudisse. Just nii ongi kõige parem Balil ringi liikuda, et olla mingid päevad ühes kohas ja siis liikuda edasi.
Mõnus ujumine karastavas kosevees.


Ma tunnistan, et küppamist ma ei teinud. See tundus alguses natuke hirmus, kuna otsustama pidi pileti ostmisel. Kosest alla oleksin ma küll lasknud, aga seda ma ei teadnud, et seda saab ka teha. Oma viga ei süvenenud, siis kui pileteid ostsin.
Kuidas minna Aling Aling kose juurde?
Kõige õigem on võtta endale ikkagi tuur koos kohaliku autojuhi või giidiga. Lovinast, Bali põhjaosast jõuab koskede juurde umbes 50 min kandis. Saare lõunaosast läheb aega ca 2 h. Kui oled suurem kiskede fann, siis võid osta endale terve päevatuuri kõigi Bali koskede külastamisega. Infot võid leiad siit.
Siin siis on see kõige suurem ja võimsam Aling Aling kaksikkosk


Koskede juurde pääsemiseks on vaja osta esmalt vaja osta piletid. Lihtsalt minemise pilet maksab 10 000 IRD, mis on alla 1€. Kui soovite teha vettehüppeid või kosest alla lasta ning ujuda, siis tuleb selleks osta eraldi piletid. Kui palju see maksab ma ei oska öelda. Igal asjal eraldi hind. Kuid üldiselt ei maksa need asjad palju. Selle hinna sees on teil oma kohalik giid-juhendaja kes teid juhendab, abistab ja jälgib ning teie eest vastutab. See giid hüppab ka ise vette enne teid :).
NB! ärge kartke mäest alla lasta, teile pannakse ujumisvest selga.
Soovitan Balil olla 3 nädalat, siis saate enamus olulisi kohti vaadatud käidud ja järgmisel korral juba teate rohkem mida veel tahate näha ja kuhu minna. Selge on see, et isegi ühe kuuga ei jõua kõiki huvitavaid kohti läbi käia.
Loe Bali esimest reisikirja siit.
Kuna jutt koskede juures käimisest läks päris pikaks, siis kirjutan Ulun Danu templist järgmises postituse.
- Porto – mida teha ja kuhu minna Portugali rannikulinnas Portos?
- Lissabon minu pilgu läbi – 9 top kohta mida külastada Lissabonis
- Benidorm – kuurort Vahemere rannikul Costa Blanca rannas
- Cinque Terre – 5 imelist keskaegset rannaküla Itaalias
- Alicante – kaunis sadamalinn Vahemere kaldal Hispaania lõunaosas